Praktyczne porady w kuchni

Zapchany zlew - jak sobie z nim poradzić?

Każdy zna tę sytuację. Myjemy naczynia, spuszczamy wodę z komory zlewu, a ona nie odpływa. Płuczemy warzywa czy owoce, słyszymy bulgotanie i nagle zawartość rur wraca do zlewozmywaka i nie chce się cofnąć. Zapchany zlew. I to zawsze wtedy, kiedy nie masz czasu się tym zająć. Zastanawiasz się, czy wezwać hydraulika, jednak to oznacza dodatkowe koszty, poza tym ktoś musi go wpuścić do domu. Jak więc radzić sobie z zatkanym zlewem? Czy są jakieś sposoby, by zapobiegać temu zjawisku? Jak udrożnić rury raz, a dobrze?

Czyszczenie zlewozmywaków - jak i czym je czyścić?

Zlewozmywak znajduje się praktycznie w każdym domu. Dzięki coraz to nowszym technologiom każdy może dostosować go do swoich potrzeb oraz pomysłu na aranżację kuchni. Nowo wyremontowane pomieszczenie zachwyca swoim blaskiem i czystością. Każdy chciałby zachować to wrażenie jak najdłużej. Aby osiągnąć ten efekt, trzeba regularnie dbać o powierzchnię kuchni, zwłaszcza zlewozmywaka. Jakie środki dobrać do różnorodnych materiałów, które można znaleźć na rynku? Czy jest uniwersalny sposób na przedłużenie życia każdego zlewu?

Nowoczesna łazienka - odpływ liniowy w ścianie czy w podłodze?

Odpływy liniowe teoretycznie umożliwiają każdy montaż i ten w podłodze i ten w ścianie. Jednak niektóre odpływy uniemożliwiają montaż w ścianie lub w podłodze, ponieważ prezentują się nieestetycznie i mogą utrudniać dbanie o czystość. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni odpływ, z tym co chcemy z nim zrobić.

Jak wybrać odpowiednią obudowę do wanny?

Wybór odpowiedniej obudowy do wanny wydaje się prostym zadaniem. Kupujemy konkretny model urządzenia sanitarnego, a następnie decydujemy się na przeznaczoną dla niego obudowę lub wzywamy fachowca. Zanim jednak to nastąpi warto zastanowić się nad własnymi potrzebami oraz efektem końcowym, który chcielibyśmy uzyskać. Dzięki temu wybierzemy rozwiązanie spełniające oczekiwania.

Podtynkowe baterie prysznicowe

Baterie prysznicowe mają różne kształty, wymiary oraz funkcje. Szczególnie polecane przez wiodących producentów są te podtynkowe, gdyż posiadają ich najwięcej. Poza tym świetnie wyglądają. Nie musimy się już martwić jak ukryć niepotrzebnie wystające rurki. Wszystko to już mamy za sobą, gdyż są schowane w ścianie. Dzięki takim rozwiązaniom możemy cieszyć się przestrzenią naszej łazienki bez zbędnie wystających elementów.

Prysznic z deszczownicą czy słuchawką - co wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że woda cechuje się właściwościami relaksującymi, uspokajającymi i zdrowotnymi, a do tego dba także o walory higieniczne. Kąpiel pod strumieniem wody skutecznie odpręża ciało i koi zmysły, a delikatny masaż pozytywnie wpływa na samopoczucie. To właśnie dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego natrysku – podczas zakupów warto jednak kierować się nie tylko estetycznym wyglądem armatury, ale również jej funkcjonalnością. Który model lepiej sprawdzi się w Twojej łazience – nowoczesna deszczownica czy klasyczna słuchawka prysznicowa?

Higiena w zgodzie z naturą, czyli moda na ekologiczne baterie łazienkowe

Trendy ekologiczne zdominowały nasze życie we wszelkich jego przejawach. Zjawisko to związane jest ze wzrostem świadomości w zakresie materiałów, z których wykonywane są elementy wyposażenia i meble, oraz ich dalszego losu po utracie swojej funkcjonalności. Zastosowania eko są bardzo silnie promowane w branży projektowania wnętrz i wzornictwa, dlatego stają się coraz popularniejsze w procesie urządzania pomieszczeń, w tym również łazienek.

Kilka wskazówek na temat pryszniców, czyli jak dobrać ten idealny do własnej łazienki?

Już od bardzo wielu lat artykuły łazienkowe poszerzane są o nowe produkty, które obecnie zaczynają wręcz zalewać rynek ofertami, często z sobą nie związanymi lub wręcz przeciwnie - powiązanymi na każdym etapie, często nawet samej produkcji. Rzecz ta dotyczy wszystkich artykułów łazienkowych, w tym pryszniców, które obecnie występują w bardzo szerokiej ofercie zarówno w wersjach “luksusowych”, jak i surowych.