Bezkołnierzowe miski WC - poprawią czystość w Twojej łazience

Bezkołnierzowe miski toaletowe to obecnie silny trend wśród ceramiki łazienkowej. I nie jest to dziwne, ponieważ takie miski są znacznie bardziej higieniczne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż standardowe toalety. Co więcej, pozwalają na spore oszczędności zużywanej wody – dla ekologii i dla Twojego portfela. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju ubikacji? Czytaj dalej.

Jak to wygląda

Standardowe miski toaletowe wyposażone są w krawędź, która nie dopuszcza do rozchlapywania się wody podczas spłukiwania toalety. To użyteczne rozwiązanie stosowane przez lata, jednak ma też swoje wady. Pod krawędź nie dociera woda, więc gromadzą się tam zanieczyszczenia, a bakterie mają doskonałe warunki do rozwoju. Aby je usunąć, konieczne jest stosowanie żrących środków chemicznych, które nie są obojętne dla zdrowia oraz dla środowiska naturalnego. Czyszczenie tych problematycznych miejsc wymaga także sporo czasu, ponieważ trzeba wykonywać je regularnie, by nie dopuścić do rozwoju zarazków.

W przeciwieństwie do standardowych misek WC w toaletach bezkołnierzowych nie ma wewnętrznego zagłębienia wokół muszli, w którym mógłby gromadzić się brud. Nie musisz jednak niepokoić się o rozpryskiwanie wody, ponieważ ten rodzaj misek jest specjalnie wyprofilowany w taki sposób, by woda nie wydostawała się na zewnątrz. Woda wydostaje się z otworu na środku muszli, tak jak w standardowej toalecie i jest rozprowadzana wokół miski, aby dokładnie opłukać całą powierzchnię. Dzięki takiemu rozwiązaniu WC nie ma trudno dostępnych miejsc, w których gromadzi się brud, a woda dokładnie spłukuje wszelkie zanieczyszczenia.

Higiena

Dzięki temu, że bezkołnierzowe miski nie posiadają problematycznej krawędzi, pod którą gromadzi się brud, ich utrzymanie w czystości jest bardzo łatwe. Nie musisz stosować środków na bazie chloru, by zabić zarazki. Takie preparaty nie są obojętne dla zdrowia i ich częste stosowanie może być niebezpieczne dla dróg oddechowych i skóry. W misce bez kołnierza zanieczyszczenia są dokładnie wymywane podczas każdego spłukiwania toalety, ponieważ woda w miskach bezkołnierzowych dociera wszędzie. Wystarczy umyć toaletę standardowymi lub delikatnymi preparatami, aby zachować ją w czystości.

Taki rodzaj muszli nie dopuści do powstawania brzydkiego zapachu czy ciemnego osadu wokół brzegów. Co ważne, muszla bez kołnierza nie ma ukrytych przed Twoim wzrokiem miejsc, więc jej czystość możesz ocenić gołym okiem. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na najwyższym poziomie higieny w swoim domu, oraz dla osób, które ze względów ekologicznych nie chcą używać żrących produktów bakteriobójczych.

Oszczędność

Poprawa higieny w Twojej łazience to nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na bezkołnierzową ubikację. Dzięki temu, że taka toaleta nie ma trudno dostępnych zakamarków, do jej spłukania potrzebna jest znacznie mniejsza ilość wody, która dzięki specjalnie wyprofilowanemu kształtowi z dużą siłą spływa po całej muszli. Wymieniając tradycyjne WC na bezkołnierzowe, możesz zaoszczędzić do 30% ilości spłukiwanej wody. To odczuwalna korzyść dla Twojego portfela. Ta oszczędność ucieszy także każdego, komu nie jest obojętny los środowiska naturalnego. Nie musisz także kupować wielu środków do czyszczenia toalety, ponieważ wystarczy standardowy detergent, którym myjesz pozostałe elementy ceramiki sanitarnej w Twojej łazience.

Estetyka

Producenci ceramiki łazienkowej prześcigają się w projektowaniu wzorów muszli, które przypadną do gustu najwybredniejszym klientom. Dzięki temu możesz wybrać taki kształt muszli, który najbardziej Ci odpowiada i pasuje do Twojej łazienki. Szczególnie duży wybór jest wśród muszli w stylu nowoczesnym, jednak zwolennicy klasyki także znajdą sporo wzorów, które przypadną im do gustu.

Muszle bezkołnierzowe łączą funkcjonalność z pięknym wzornictwem, które nada każdej łazience atrakcyjny wygląd. Możesz wybrać miskę wiszącą lub stojący kompakt, wszystko zależy od Twoich preferencji oraz rodzaju instalacji w Twojej łazience. Muszle bezkołnierzowe występują w wielu różnych wariantach, dlatego nie ma obawy, że nie znajdziesz takiej, która będzie pasowała do Twojej łazienki.

Jedna toaleta – wiele zalet

Być może nigdy nie przykładałeś wagi do kształtu muszli sedesowej, jednak jeśli planujesz wymianę WC, wybór muszli bezkołnierzowej na pewno Cię nie zawiedzie. Ta, wydawałoby się, niewielka zmiana kształtu miski sedesowej niesie za sobą wiele zalet. Począwszy od higieny i ekologii, a skończywszy na wymiernych oszczędnościach, czyli więcej zostanie w Twoim portfelu.

Muszle bezkołnierzowe stają się coraz popularniejsze i coraz więcej klientów decyduje się na nie właśnie ze względu na wymienione wyżej cechy. Pasują do każdej łazienki, ponieważ występują w wielu kształtach i kolorach. Na rynku są dostępne muszle bezkołnierzowe oferowane przez różnych producentów, dlatego na pewno wybierzesz wśród nich wariant cenowy odpowiedni do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment