Jak wyposażyć łazienkę w odpowiednie meble?

<p>Łazienka jest miejscem, gdzie woda wiedzie swój prym. Prysznic, wanna, toaleta, umywalka, a do tego para przy zmianach temperatur sprawiają, że każdy element znajdujący się w jej wnętrzu powinien mieć właściwości wodoodporne. Stąd też remontując czy wykańczając nową łazienkę, staramy się kupować wszelkie akcesoria odporne na działanie wody. Tyczy się to zarówno armatury jak i mebli. Oprócz tego, kierujemy się również wyglądem i funkcjonalnością poszczególnych elementów. W grę wchodzi również ich wielkość z uwagi na obszerność pomieszczenia, które urządzamy.</p>Łazienka jest miejscem, gdzie woda wiedzie swój prym. Prysznic, wanna, toaleta, umywalka, a do tego para przy zmianach temperatur sprawiają, że każdy element znajdujący się w jej wnętrzu powinien mieć właściwości wodoodporne. Stąd też remontując czy wykańczając nową łazienkę, staramy się kupować wszelkie akcesoria odporne na działanie wody. Tyczy się to zarówno armatury jak i mebli. Oprócz tego, kierujemy się również wyglądem i funkcjonalnością poszczególnych elementów. W grę wchodzi również ich wielkość z uwagi na obszerność pomieszczenia, które urządzamy.

Gdzie kupić meble łazienkowe?

Możliwości jest bardzo wiele. Tanie meble można kupić w dużych sklepach budowlanych. Ich ceny kształtują się przeciętnie od 100 do 350 złotych. Wybór jest dość duży i można za niewielkie pieniądze stworzyć sobie zestaw, który będzie nam dobrze służył. Pamiętajmy jednak, że tanie nie koniecznie idzie w parze z jakością. Dlatego ważne jest, aby podczas zakupu dobrze sprawdzić każdy element mebla. Łączenia, zawiasy, prowadnice, uchwyty - to wszystko powinno być przez nas sprawdzone.

Innym rozwiązaniem jest zakup mebli na wymiar. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku małych łazienek, gdzie miejsca na zagospodarowanie jest niewiele. Przy zakupie takich mebli mamy możliwość maksymalnego wykorzystania miejsca jakie posiadamy na tego typu produkt. Firma zajmująca się produkcją mebli na wymiar dopasuje nam je w idealny sposób. Jest to z pewnością droższa inwestycja, jednak w cenie zazwyczaj znajduje się już pomiar pomieszczenia pod meble, montaż oraz dostawa na miejsce.

Można również zdecydować się na meble znanych producentów. Posiadają one certyfikaty jakości, są przeważnie wodoodporne oraz solidnie wykonane. Wraz z zakupem takiego mebla otrzymamy zapewne gwarancję na produkt. Poza tym, mamy do wyboru bardzo ciekawe, nowoczesne modele w przeróżnej palecie barw.

Jaki mebel wybrać i w jakiej aranżacji?

Ostatnimi czasy w polskich łazienkach wiodą prym meble wiszące. Są one nie tylko bardzo funkcjonalne, ale jednocześnie nadają wnętrzu nowoczesności i lekkości. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż mamy do wyboru meble na nóżkach, które na ogół posiadają możliwość regulacji wysokości mebla. To, jaką szafkę wybierzemy, w dużej mierze zależy od wielkości naszego pomieszczenia oraz naszych preferencji estetycznych.

Kiedy już zdecydujemy się na konkretny rodzaj, pamiętajmy o tym, aby dobrze rozmieścić meble w naszej łazience. zależy od tego nasza wygoda w poruszaniu się po niej i w korzystaniu ze wstawionych szafek. Na przykład miejsce przy umywalce powinno być bardzo dobrze zorganizowane. Układanie fryzury, mycie zębów, makijaż - wszystko powinno być dostępne pod ręką. Do tego lustro, które może być wmontowane w szafkę bądź samo. Ta pierwsza opcja dostarczy nam dodatkowego miejsca na przykład na kosmetyki. pozostałe meble jak słupek czy dodatkowa szafka, również nie powinny “zagracać” pomieszczenia a stanowić jego całość. Zanim więc dokonamy zakupu spróbujmy zapoznać się z przykładowymi aranżacjami, rozrysujmy naszą łazienkę i sprawdźmy jak będzie wyglądała według naszego pomysłu. Można pokusić się również o zamówienie samego projektu, który pomoże nam w decyzji.

Ponieważ meble są zakupem na lata nie kierujmy się chwilowymi, sezonowymi trendami. Nasz wybór opierajmy raczej na właśnie kształtującym się designie, który będzie się liczył wśród wystrojów łazienek w przyszłości. Będziemy mogli dzięki temu cieszyć się nowoczesnością i łazienką “na czasie” przez długie lata.

A teraz sprzątanie!

Codzienne zabrudzenia, kurz, osad kamienny czy plamy po kosmetykach to naturalny objaw korzystania z łazienki. Jeżeli tylko mamy meble dobrej jakości, nie musimy się martwić ich wyczyszczeniem. Na ogół produkty sę odporne na osadzanie się kurzu i brudu i wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką lub gąbką. Przy bardziej uporczywych plamach można użyć delikatnego detergentu. Następnie koniecznie trzeba to miejsce przetrzeć ciepłą wodą i wytrzeć do such aby nie pozostawały zacieki.

Nie stosujmy proszków do czyszczenia, gdyż mogą porysować nasze meble. Nie używajmy również środków czyszczących na bazie chloru czy innych silnie żrących substancji. Zniszczą one nasze meble a kolor w miejscu czyszczenia może wyblaknąć.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment