Słuchawka prysznicowa - warianty

Mało co nas tak odpręża jak kąpiel po całym dniu pracy. Ciśnienie wody potrafi nas zrelaksować a nasze napięcie mięśniowe, stres odejdzie a w jego miejsce wstąpi spokój i relaks. Taki moment może zapewnić nam odpowiednia kąpiel i wyjątkowa słuchawka prysznicowa. Obecnie rynek oferuje nam dwie propozycje. Pierwsza z nich to tradycyjna słuchawka prysznicowa, a druga - deszczownica.

Słuchawka prysznicowa - ważne detale

Każde pomieszczenie w domu ma określone cechy, bez których nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Takim właśnie pomieszczeniem jest łazienka, gdzie wanna czy kabina prysznicowa to istotny element wyposażenia. Dlatego przy aranżacji łazienki warto zwrócić uwagę na poszczególne cechy. Wielu z nas nie zwraca uwagi na słuchawkę prysznicową i jej ważne funkcje. Po Prostu wybierana jest po wyglądzie. Nie zwracamy uwagi na drążek, rodzaj i jakość węża prysznicowego ani baterii natryskowej. Są to bardzo istotne elementy, które wpływają na komfort i jakość kąpieli.

Poza jakością warto przed zakupem zwrócić uwagę na funkcjonalność. Słuchawka składa się z dwóch elementów:

  • Korpus jest nośny,
  • Główka słuchawki to ona decyduje o ilości i rodzaju strumienia strumienia.

Wyróżniamy także słuchawki jednofunkcyjne i wielofunkcyjne. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań względem słuchawki. Jeśli interesuje nas tylko estetyka to idealnym rozwiązaniem będzie słuchawka jednofunkcyjna. W przypadku gdy oczekujemy większego komfortu z kąpieli warto się pokusić na słuchawkę wielofunkcyjną. Słuchawka prysznicowa wielofunkcyjna to urządzenie wyposażone w dodatkowe otwory z których woda wypływa. Dodatkowe strumienie mają większe ciśnienie. Wpływa to na jakość kąpieli, nasze ciało ma dodatkowe doznania.Poza dodatkowymi funkcjami warto zwrócić uwagę, czy słuchawka posiada odpowiedni przełącznik z funkcji masażu na zwykły prysznic.

A może słuchawka prysznicowa w stylu klasycznym?

Każdy z nas z pewnością stanął w swoim życiu przed ważną decyzją jaką jest aranżacja wnętrza łazienkowego. Odpowiednia decyzja i wybór to klucz do sukcesu i osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. Poza elementami sanitarnymi istotną rolę odgrywają dodatki, które decydują o walorach estetycznych i wybranym stylu. Warto więc wybierać je zgodnie z naszym gustem i własnymi preferencjami wizualnymi.

Jednym z trendów, którym możemy się cieszyć dziś i przez najbliższe lata jest właśnie styl klasyczny. Duża rolę w nim odgrywa harmonia i spokój.

Kształty pozbawione są kantów,dominują natomiast owalne i okrągłe kształty. Decydując się na klasycyzm, warto odejść od tradycyjnej bieli a zainspirować się kolorami ecru. Każdy element armatury sanitarnej jest dostępny na rynku w tradycyjnym stylu klasycznym. Występują także słuchawki w stylu nowoczesnym czy retro. Wybór zależy już od konsumenta i jego potrzeb. Rozwiązania klasyczne mają szereg zalet to jednak na rynku jest grupa zwolenników którzy cenią sobie nowoczesność.

A może deszczownica?

Deszczownica to zestaw montowany na ścianie lub sufitach. Coraz częściej staje się standardem nowoczesnej łazienki. Zwykły prysznic z użyciem słuchawki prysznicowej staje się niewystarczający dla bardziej wymagających klientów. Deszczownica zapewni nam większy relaks i komfort, poprzez większy strumień wody. Nie bez powodu deszczownica montowana jest wyżej niż słuchawka prysznicowa. Powoduje to silniejsze doznania i rozluźnienie. Głowica deszczownicy może występować w różnych rozmiarach i kształtach. Występuje w wersji okrągłej, kwadratowej i prostokątnej, ale też na rynku coraz częściej pojawiają się kształty trójkątne i owalne. Rozmiar głowice ma znaczenie, im większa tym większa rozpiętość strumienia wody.

Zaletą deszczownicy jest komfort i bezpieczeństwo. W trakcie kąpieli ręce są wolne, a strumień delikatnie opada na ciało. Ma to kluczowe znaczenie dla osób, którzy mają dysfunkcję ruchową. Jedną ręką mogą się myć a drugą podtrzymywać równowagę. Nowoczesne deszczownice mogą służyć także jako ozdoba, posiadają podświetlenia diodowe, które zapewniają niepowtarzalny klimat podczas kąpieli.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment