Wybierz funkcjonalną baterię do łazienki

Wybierając armaturę łazienkową warto zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy. Szeroki wybór produktów sprawia, że ciężko się zdecydować. Warto zwrócić uwagę na to, czy produkt rzeczywiście spełnia wszystkie nasze wymagania. Wszystko zależy od preferencji konsumenta. Jedni stawiają na nietuzinkowy wygląd, a inni patrzą na zakup pod względem ekonomicznym.

Funkcjonalność to podstawa

Oferta baterii bidetowych jest coraz większa z uwagi na wzrost zainteresowania tymi elementami armatury. W większości przypadków ich konstrukcja i obsługa nie różni się znacznie od klasycznej baterii łazienkowej. Największą popularnością cieszą się modele stojące. Prawdopodobnie dlatego, że są w przystępnych cenach i łatwo je zamontować. Niezwykle proste jest też dbanie o ich czystość. Wystarczy użycie zwykłego płynu dostępnego w każdym markecie, aby wyglądała schludnie i cieszyła oko.

Kolejną popularną grupą są baterie podtynkowe z racji dużej dostępności i równie prostego montażu. Instalowane są na ścianie i często przypominają zestawy prysznicowe. Dysza zamocowana na elastycznym wężu pozwala swobodnie manewrować strumieniem. Jednakże w tym wypadku raczej nie obędzie się bez pomocy specjalisty. Jeśli chodzi o typy baterii, wiele osób wybiera te jednouchwytowe z racji łatwości zakupu i prostoty użycia. Te dwuuchwytowe to dobre rozwiązanie dla tradycjonalistów, którzy cenią sobie klasykę połączoną z elegancją.

Baterie bidetowe dostępne są w cenach, które nie zrujnują domowego budżetu. Innym udogodnieniem jest fakt, że są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku oraz sprawiają, że zużycie wody jest niewielkie. Firmy produkujące tego typu elementy do łazienki są proekologiczne i dbają o środowisko. Bateria montowana na bidecie zazwyczaj wyposażona jest w odpływ lekko zadarty do góry lub z ruchomą końcówką umożliwiającą regulację kierunku wypływu wody. Bateria może być wyposażona także w elastyczny przewód wysuwany z wylewki.

Mnogość typów, kształtów i zastosowań

Popularność baterii sprawiła, że producenci stają na głowach, aby wyprodukować modele najlepszej jakości, o różnorodnej formie, które trafią w gust nawet najbardziej wybrednych klientów.

Wśród baterii bidetowych warto wymienić:

  • jednouchwytowe
  • dwuuchwytowe
  • bezdotykowe

Instalacja tego typu urządzeń zależy od rodzaju posiadanego sedesu oraz układu łazienki. Ze względu na typ montażu wyróżniamy:

  • stojące
  • podtynkowe
  • ścienne

Warto podkreślić, że współczesne baterie bidetowe produkowane są w najróżniejszych kolorach. Dużą popularnością cieszy się miedź antyczna, która dodaje łazience klasy. Najbardziej popularne są te chromowe, choć coraz częściej znajdują się miłośnicy koloru czarnego. To tak uniwersalna barwa, że pasuje do każdego elementu łazienki. Wśród producentów tego typu urządzeń należy wymienić firmy: Deante, Hansgrohe, Kludi, Omnires czy Roca.

Dobry produkt gwarancją jakości

Do produkcji armatury łazienkowej wykorzystywane są różne materiały. Jednym z nich jest mosiądz z wysoką zawartością miedzi. Dobry jakościowo stop to gwarancja długoletniej żywotności baterii. Głowice ceramiczne mają wpływ na trwałość, poprawne funkcjonowanie i szczelność produktów. Z kolei aeratory napowietrzają strumień wody, ograniczając jego zużycie.

Wszystko to gwarantuje najwyższą wydajność i komfort użytkowania. Większość baterii bidetowych zawiera w zestawie korki typu “click-clack”, które pozwalają w łatwy sposób otwierać i zamykać przepływ wody. Nieustannie postępująca technologia pozwala na tworzenie produktów o zwiększonej sprawności, energetycznej wydajności i ekologicznej funkcjonalności.

Wybierając baterię, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej głowicę. Elementy te powinny być wysokiej jakości, najlepiej ceramiczne, zapewniające szybki, precyzyjny, a przy tym bardzo cichy przepływ wody. Innowacyjnością wśród baterii są te bezdotykowe. To proste kształty połączone z rozwiązaniami pozwalającymi na oszczędność wody, które stanowią idealne rozwiązanie do toalet. Baterie są zasilane z sieci, a montuje się je za pomocą wbudowania w ścianę.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment