Higiena w zgodzie z naturą - ekologiczne baterie łazienkowe

Z badań prowadzonych na skalę światową wynika, że konsumenci coraz częściej zdają sobie sprawę, iż wybór określonych produktów ekologicznych wpływa między innymi na stan środowiska naturalnego. Coraz częściej kupując produkty, zwracamy uwagę na to, czy są one ekologiczne. Recycling to też modny trend, który nierzadko wykorzystywany jest w branży meblowej. Konsumenci zwracają też uwagę na to, czy dany element może być ponownie wykorzystany.

Bądź przyjazny dla środowiska

Na popularność trendu ”eko” ma wpływ wiele czynników związanych m.in. ze zmianami klimatycznymi i większą świadomością ekologiczną. Idea ta w coraz szerszym stopniu jest wdrażana do naszego życia, a troskę o środowisko można wyrażać nawet w czasie wykonywania najdrobniejszych, niepozornych czynności. Oszczędność wody, przyjazne środowisku urządzenia sanitarne - to tylko niektóre ze sposobów na stworzenie ekologicznego wnętrza.

Baterie bidetowe wykonane są z ekologicznych materiałów i dodatkowo zostały pokryte nieinwazyjną dla środowiska farbą.  Kupując baterię, zwróćmy uwagę, czy na wylewce ma perlator, czyli specjalne sitko, które sprawia, że woda miesza się z powietrzem, dzięki czemu jej strumień wydaje się bardziej intensywny.

Warto podkreślić, że czyszczenie baterii bidetowych nie jest skomplikowane. Jeśli są zaokrąglone na bokach, to krople wody same będą po nich spływać i nie będziemy potrzebowali specjalnych środków. Aby łazienka lśniła czystością, nie musimy używać chemicznych preparatów, natrętnie reklamowanych w telewizji. Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale soda oczyszczona czy ocet też mogą czynić cuda.

Eko baterie, które ułatwiają życie

Jednym z najprostszych sposobów na ekologiczny styl życia jest codzienne oszczędzanie wody. Znacznie łatwiej dbać o środowisko, gdy wybieramy odpowiednie produkty. Baterie bidetowe jednouchwytowe cieszą się taką popularnością, ponieważ zmniejszają zużycie wody. Idealnym rozwiązaniem jest również zakup baterii bezdotykowych. Woda wypływa wtedy, gdy zbliżymy ręce do kranu, a odpływ zostaje zamknięty zaraz po zakończeniu mycia.

Oprócz przyjaznych środowisku elementów łazienki, takich jak właśnie baterie czy płytki, warto zawiesić ręczniki wykonane z ekologicznej bawełny oraz używać biokosmetyków, które są wytwarzane bez chemii i konserwantów. Na rynku dostępnych jest także wiele produktów przyjaznych środowisku, przeznaczonych do czyszczenia, takich jak np. naturalne płyny, spraye i proszki.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment