Nowoczesność w Twojej łazience z bateriami podtynkowymi

Baterie wannowo - prysznicowe podtynkowe ukrywają mechanizm sterujący, a na zewnątrz znajduje się część, która zdobi łazienkę. Jest to ważny element w codziennym użytkowaniu, ponieważ ułatwia i wykonywanie codziennych czynności, ale i sprzątanie łazienki. Baterie podtynkowe mają niepodważalne atuty w funkcjonowaniu, dlatego warto wybierać właśnie wśród nich. 

Jak zamontować baterie podtynkowe

Baterie podtynkowe należy zamontować jeszcze przed położeniem glazury, w celu zamaskowania mechanizmu sterującego. Można je zamontować w dowolnym miejscu, ale należy wykuć dodatkową bruzdę, w celu umieszczenia baterii podtynkowej tam, gdzie tego chcemy. Wybór miejsca zależy od potrzeb i inwencji projektującego łazienkę. Po zamontowaniu baterii podtynkowej można się cieszyć większa ilość miejsca pod prysznicem lub przy wannie. Tak zamontowane baterie prysznicowe wyglądają estetycznie i nowocześnie.

Nie ma znaczenia na jakiej wysokości bateria zostanie zamontowana, ale należy pamiętać o podstawowych wytycznych, takich jak wysokość osób użytkujących, aby wygoda w użytkowaniu była funkcjonalna dla każdego. Wybór baterii podtynkowych jest bardzo duży, a więc dopasowanie odpowiednich funkcji do potrzeb mieszkańców nie powinna stanowić większego problemu. Dodatkowo design i jakość baterii jest bardzo duża na rynku. Każda bateria dodaje innego charakteru w łazience. Zależnie od motywu jaki chce się utrzymać w łazience, takie baterie można znaleźć na rynku: od klasycznej elegancji po współczesny uniwersalny design. Pamiętajmy jednak także o ich funkcjonalności i jakości. Jakość tutaj odgrywa bardzo ważną rolę i sprawia, że można cieszyć się użytkowaniem z baterii przez wiele lat.

Trwałość baterii podtynkowych

Większość baterii podtynkowych, które dostępne są na rynku, wykonane są z mosiądzu. Trwałość i jakość wykonanych baterii jest bardzo kluczowa w codziennym życiu, ponieważ nie są to akcesoria łatwo wymienialne. Dlatego warto sprawdzić jakość produktu, który wybieramy. Najczęściej przekłada się to na cenę produktów. Oczywiście na rynku znajduje się wiele baterii, które posiadają dodatkowe funkcje, za które także się płaci.

Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od baterii podtynkowych. Jest to element zamontowany na stałe w naszej łazience, a jego uszkodzenie grozi skuwaniem glazury, dlatego warto przy zakupie zwrócić szczególną uwagę na materiał i jakość wybieranego produktu. Wybór wysokiej jakość baterii podtynkowych ogranicza ryzyko dodatkowych kosztów związanych z naprawami lub wymianą baterii. Projektując łazienkę warto wziąć pod uwagę fakt, że będzie służyć latami. Remont łazienki to najbardziej kosztowny czasowo proces. Samo skuwanie glazury i wymiana instalacji jest bardzo wymagające, a więc dobrze jest zadbać o wysokojakościowe dodatki, aby uniknąć napraw i wymian.

Ceny baterii podtynkowych

Baterie podtynkowe dostępne na rynku są w rzeczywistości droższe od tych natynkowych. Jednak można znaleźć i takie, które są zbliżone cenowo. Szukając nowoczesnego rozwiązania do łazienki warto zainwestować w rozwiązanie o wyższej cenie, ponieważ ogranicza to możliwość dodatkowych kosztów w późniejszym czasie. Cena zazwyczaj dotyczy elementów natynkowych, które są specjalnie wykończone, natomiast mechanizmy podtynkowe są zazwyczaj takie same jak w innych bateriach wannowo - prysznicowych.

Czy warto wybrać baterię podtynkową? To stanowi już rzecz gustu kupującego. Minimalistyczne baterie dodają wyszukanego stylu w łazience, ale są trudniejsze w montażu i naprawach. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od baterii łazienkowej. Baterie podtynkowe zazwyczaj są wykończone na wysokim poziomie i wyprodukowane z wysokiej jakość materiałów. Jedno jest pewne - nie warto wybierać taniej baterii łazienkowej od nieznanego producenta,aby nie ryzykować, iż będzie nieszczelna pod ścianą i doprowadzi do niechcianych sytuacji, takich jak skuwanie ścian, naprawa i wymiana niektórych elementów. Jednak jeśli pamięta się o wszystkich ważnych elementach podczas montażu, nie trzeba się bać dodatkowych kosztów.

 

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment