Czy dobrym rozwiązaniem są stelaże podtynkowe do WC umieszczone w narożniku lub z wentylacją?

Stelaże podtynkowe do WC w narożniku lub takie z wentylacją są dobrym rozwiązaniem, gdy idealnie współgrają z warunkami panującymi w danym pomieszczeniu łazienkowym. Często dzięki nim można zaoszczędzić sporą ilość miejsca. Możliwa jest także regulacja wysokości takich stelaży. W zależności jakie rozwiązanie wybierzemy, daje nam ono dużo korzyści.

Stelaże podtynkowe do WC w narożniku

Stelaże podtynkowe do WC w narożniku pozwalają zaoszczędzić miejsce w łazience. Posiadają taką konstrukcję zbiornika oraz ramy, która to umożliwia. Duża liczba zwyczajnych modeli stelaży jest przystosowana do instalacji w narożniku, jeśli wykorzystamy do tego celu właściwe elementy montażowe. Komponent narożnikowy nie będzie dostępny w standardowym komplecie, który znajdziemy wraz ze stelażem podtynkowym przeznaczonym do WC. Dlatego należy go w odpowiedni sposób wzmocnić przy użyciu elementów dodatkowych.

Instalacja standardowego stelaża będzie dużo bardziej uciążliwa i zajmie ona dużo więcej miejsca niż przygotowana konstrukcja narożnika, która została wyposażona w narożny zbiornik spłukujący. Możliwe jest również regulowanie wysokości stelaża podtynkowego do WC zazwyczaj w granicach 20 centymetrów. Jednak wysokość może być niższa, jeśli wybierzemy model o mniejszej wysokości. Wówczas takie stelaże niskie można zainstalować na przykład pod oknem. Dzięki nim możliwe jest zainstalowanie przycisku spłukującego od góry.

Stelaże podtynkowe do WC z wentylacją

Stelaże podtynkowe do WC zawierają wentylację, która występuje w misce ustępowej. Niepożądane zapachy są bardzo szybko odprowadzane odpowiednią do tego celu rurą do wentylacji, która znajduje się w pomieszczeniu łazienkowym. Istnieją również takie produkty tego rodzaju, które mają grubość mniejszą niż 8 centymetrów. Standardowe posiadają grubość, która wynosi od 13,5 do 20 centymetrów. W niewielkich łazienkach będą bardzo funkcjonalne, ponieważ wówczas zaoszczędzimy więcej miejsca na inne elementy jej wyposażenia.

Dobrym pomysłem będzie oddanie montażu stelaża podtynkowego do WC w ręce eksperta, który nie jeden raz miał do czynienia z takim zadaniem. Jeśli jeszcze nigdy tego nie wykonywaliśmy, możemy się łatwo pomylić. Często popełnianym błędem jest przedziurawienie zbiornika spłukującego podczas wkręcania płyt gipsowo-kartonowych, dlatego należy zrobić oznaczenia, które będą wskazywały na miejsce umieszczenia zbiornika. Niektórzy również nieodpowiednio wykonują otwór, gdzie ma być zainstalowany przycisk do spłuczki, co powoduje kłopoty z montażem przycisku spłukującego, a także zaburzoną pracę mechanizmu spłukującego. Trzeba też uważać na to czy stelaż podtynkowy do WC jest on szczelny.

Czy stelaże podtynkowe do WC mogą być kłopotliwe w użytkowaniu?

Stelaże podtynkowe do WC budzą często wątpliwości. Wiele osób myśli nad ich solidnością. Na rynku występuje bardzo dużo modeli tych produktów, które można dobrać do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu elementy sanitarne możemy montować w murze, jak i w lekkich ściankach szkieletowych. Obecność rozmaitych konstrukcji umożliwia wdrażanie określonych rozwiązań bez względu na rodzaj ścian, które znajdują się w łazience. Wielu ludzi myśli również nad tym, w jaki sposób można naprawić coś w instalacji takiego stelaża bez zniszczenia ściany.

Aby dokonać zmian w instalacji stelaża bądź naprawić jakiś element, należy otworzyć otwór rewizyjny, który mieści się pod przyciskiem spłukującym. Nie jest to czasochłonna praca. Trzeba do tego celu użyć śrubokrętu. Niepotrzebne są żadne inne narzędzia. Warto również wiedzieć o tym, że wykonanie wnęk, które służą do prowadzenia rur w takich systemach w żaden sposób nie osłabia konstrukcji ściany. Jak widać, wbrew niektórym opiniom stelaże podtynkowe do WC są bardzo trwałe, a także wygodne w użytkowaniu. Poza tym niezwykle estetycznie się prezentują.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment