Złota armatura w betonowej łazience

Złota łazienka

Marzysz o naprawdę niepowtarzalnym wnętrzu? Nie boisz się aranżacyjnych wyzwań? Mamy dla Ciebie doskonały pomysł – łazienka w kolorze złota! Jeżeli obawiasz się, że złota łazienka to przykład kiczu i bezguścia, to oznacza, że nie znasz najnowszych trendów współczesnej aranżacji wnętrz. Złoto w łazience może przyjmować rozmaite formy, a projektanci wnętrz udowadniają nam, że możliwe jest stworzenie wyjątkowej złotej łazienki zarówno w stylu retro, jak i wnętrza o na wskroś nowoczesnym charakterze.

Stylowa łazienka w kolorze złota

Od jakiegoś już czasu złota łazienka przestała kojarzyć się z brakiem gustu, wręcz odwrotnie, łączenie złota i innych kolorów staje się coraz popularniejsze. Najłatwiej zacząć swoją przygodę ze złotem w łazience wybierając baterie łazienkowe w tym właśnie kolorze. Tu mamy do wyboru złoto w kolorze tradycyjnym oraz tzw. różowe złoto. Takie rozwiązania sprawdzają się świetnie w każdym stylu i pasują do właściwie każdej aranżacji łazienki. Jeżeli złote baterie to za mało, możesz z powodzeniem uzupełnić łazienkę o dodatki takie jak złote uchwyt, mydelniczki, dozowniki czy lustra w złotej oprawie.

Przeglądając inspiracje w Internecie czy w czasopismach o urządzaniu wnętrza możemy natknąć się nie tylko na złote akcenty, ale także na zupełnie duże elementy w postaci złotej umywalki. Można znaleźć także fragmenty ścian pokryte płytkami w odcieniach złota. Chcąc użyć tego szlachetnego koloru, warto jednak skomponować go z innymi barwami. Złoto w łazience świetnie współgra z ceramiką w kolorze białym, dobrze komponuje się z nim czerń, a także odcienie srebra i szarości.

Nowoczesne połączenie złota w łazience

Podczas wyposażania nowoczesnych wnętrz niezwykle istotne jest dobre zaplanowanie poszczególnych elementów łazienki. Chodzi tu zarówno o funkcjonalność, jak i o wygląd pomieszczenia. Eleganckie łazienki kojarzą się zwykle ze stonowaną kolorystyką i pewnego rodzaju minimalizmem. Złoto to natomiast dla wielu przepych i przesada. Czy tak jest w istocie? To zależy głównie od tego, jakich proporcji użyjemy w zestawieniu złota i innych kolorów.

Jeśli chcesz mieć złotą łazienkę, możesz ozdobić ją złotymi dodatkami albo możesz sięgnąć po złote kafle i płytki, warto jednak zachować umiar. Zbyt dużo i zbyt błyszcząco, to jednocześnie zbyt męcząco, marząc o złotej łazience, nie można przesadzać – jeżeli oczywiście chcesz zachować elegancję. Dobrym pomysłem jest łączenie różnych kolorów, złote elementy, a do tego drewno oraz naturalny kamień, takie zestawienia prezentują się bardzo stylowo. Złote dodatki, takie jak na przykład uchwyty ładnie prezentują się z czernią i bielą, monochromatyczne fronty szafek zyskają szyku, jeżeli pojawi się na nich kolor złoty.

Beton w łazienkach

Industrial, nowoczesny styl loftowy, wnętrza postfabryczne. Jeżeli te hasła nic albo niewiele Ci mówią, to ozncza, że trafiłeś we własciwe miejsce. Współczesne aranżacje łazienki to nie tylko pastelowe płytki, to także beton architektoniczny wykorzystywany jako element dekoracyjny na ścianach i podłogach łazienek. Najczęściej dotyczy to właśnie projektów w stylu nowoczesnym inspirowanych industrialem, czyli obecnością betonu architektonicznego i stali, oraz kolorów kojarzących się z odcieniami surowego betonu.

Nowoczesne płytki imitujące beton

Jeżeli jednak wykorzystanie betonu architektonicznego wydaje Ci się opcją zbyt surową, zawsze możesz zdecydować się na płytki ceramiczne doskonale imitujące beton. Mogą to być kafle w kolorze betonu albo płytki dodatkowo ozdobione rysami czy pęknięciami, jakie mogą pojawić się na betonowej ścianie – takie uszkodzenia mechaniczne wyglądają bardzo realistycznie. Możesz także znaleźć płytki, na których umieszczona jest imitacją otworów szalunkowych.

Betonowe płytki prezentują się świetnie, a dodatkowo są one bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Jest to bowiem rozwiązanie, które łączy parametry techniczne ceramiki z niebywałym stylem inspirowanym betonem. Warto dodać, że betonowe płyty są dostępne w różnych kolorach, od świeżego cementu, po stary, nieco utleniony już beton. Doskonały efekt uzyskasz, komponując beton w łazience z drewnem oraz metalem. W ten sposób można ozdobić nie tylko ścianę, ale także posadzki na podłodze.

Produkty z inspiracji