Nowoczesna łazienka z dwoma umywalkami nablatowymi

Łazienka z dwoma umywalkami

Jedna duża łazienka i wielu domowników? To może oznaczać niezłą katastrofę, zwłaszcza podczas porannego pośpiechu do pracy czy szkoły. Czy można sobie z tym poradzić? Oczywiście! Do tego bez konieczności wprowadzania kolejek do korzystania z łazienki. Świetnym pomysłem może okazać się montaż dwóch umywalek. Dzięki temu w łazience może przebywać jednocześnie więcej osób. Podwójne umywalki możesz kupić także online - nie jest to dziś żadna nadmierna ekstrawagancja!

Stylowe aranżacje z dwiema umywalkami

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem dwóch umywalek do swojej łazienki, to na współczesnym rynku wyposażenia wnętrz masz w czym wybierać. Możesz zdecydować się na wiele różnorodnych opcji, które będą najlepiej dopasowane do potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Masz do wyboru podwójne umywalki nablatowe, umywalki podwójne stawiane na blacie lub po prostu dwie bliźniaczo podobne umywalki montowane w ten sam sposób. Jednak należy pamiętać, że jest to rozwiązanie, o którym należy myśleć już na etapie projektowania łazienki, później może być trudno wygospodarować w jednej łazience miejsce na dwie umywalki.

Instalacja dwóch umywalek, dopasowane baterie umywalkowe, a do tego duże lustro może być początkiem niebanalnej aranżacji. Takie rozwiązania sprawdzają się najlepiej w przypadku dużych łazienek, w których po montażu dwóch umywalek zostanie jeszcze sporo miejsca. Przecież podwójna umywalka ma na celu poprawić komfort korzystania z łazienki, a nie utrudnić korzystanie z tego pomieszczenia.

Gdzie sprawdzi się montaż dwóch umywalek?

Łazienka z dwiema umywalkami to rozwiązanie sprawdzające się idealnie w łazienkach rodzinnych, z których na raz korzysta kilka osób. Umywalka podwójna ułatwia wspólne mycie zębów, a jednocześnie uwzględnia różne tempo życia domowników. Dzięki niej można zyskać kilka dodatkowych chwil razem, bez konieczności nadmiernego ponaglania kogokolwiek. To także spora oszczędność czasu, w tym samym momencie mogą korzystać z łazienki co najmniej dwie osoby. To świetne rozwiązanie w łazience mającej większą powierzchnię.

Zamontowanie dwóch umywalek w łazience nie zawsze musi oznaczać podwójny koszt, czasami podwójne umywalki nablatowe są tylko nieznacznie droższe od modeli z jedną misą. Oprócz tego często zdarzają się atrakcyjne promocje cenowe pozwalające nabyć dwie umywalki w rozsądnej cenie. Poza tym w takim przypadku można popuścić wodze fantazji, kto powiedział, że obie umywalki muszą być w takim samym kolorze? Ważne jest zachowanie symetrii, natomiast jeżeli chodzi o kolorystykę, to jest to już rzecz gustu.

Łazienka z dwiema umywalkami – zalety i wady

Duża łazienka to odpowiednia przestrzeń, aby zamontować dwie umywalki lub jedną, dużą umywalkę podwójną. W ten sposób pomieszczenie nabierze nowoczesnego wyglądu, stając się jednocześnie dużo bardziej funkcjonalne. Do wyboru masz tu umywalki wpuszczane w blat, egzemplarze nablatowe, a nawet wolnostojące. To, na jaki model się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od tego, jak dużo miejsca możesz wygospodarować w łazience. Ważną rolę odgrywają tu wymiary umywalek, a także odległość pomiędzy umywalkami.

Decydując się na dwie osobne umywalki w łazience, musisz postarać się, aby obie były równie dostępne, nie chcesz się przecież przepychać podczas mycia zębów czy wykonywania makijaż. Skoro już o makijażu mowa, niezbędne do niego jest odpowiednie lustro. W przypadku zamontowania dwóch umywalek należy powiesić dwa osobne lustra albo jedno, ale naprawdę duże. Obok luster warto umieścić, pasujące do reszty wystroju łazienki, lampki.

Zastanawiając się nad umieszczeniem umywalki w łazience, warto jest dopasować ją nie tylko do tego, jaki lubisz design, ale także do potrzeb Twojej rodziny i stylu waszego życia. Jeżeli poranki oznaczają chaos i kolejkę do mycia zębów, to umywalka podwójna może się okazać idealnym rozwiązaniem, która pozwoli oszczędzić sporo czasu i jeszcze więcej nerwów. Wyposaż swoją łazienkę w stylowe i funkcjonalne umywalki, które sprawdzą się doskonale w Twojej rodzinie. Nie zapomnij o dobraniu do nich odpowiedniej armatury.

Produkty z inspiracji