Nowoczesna szara toaleta z czarnymi dodatkami

Nowoczesne łazienki

Nowoczesna łazienka, czyli taka, która wpisuje się idealnie w najnowocześniejsze trendy wnętrzarskie. Poza tym nowoczesność można rozumieć jako wykorzystanie materiałów powstających dzięki nowoczesnej technologii oraz urządzeń takich jak na przykład wanna z hydromasażem czy wielofunkcyjna kabina prysznicowa. Rozpoczynając remont łazienki, warto kierować się aktualnymi trendami, dzięki temu można osiągnąć naprawdę świetny efekt, gdy w grę wchodzi aranżacja łazienki z modną umywalką czy płytkami w aktualnie cenione wzory.

Aranżacje łazienki w stylu nowoczesnym

Aranżacja łazienki może być zarówno sporym wyzwaniem, jak i niezłą zabawą. Szukanie inspiracji i wybieranie dekoracji wnętrz, to jeden z fajniejszych etapów podczas urządzania łazienki. Współcześnie w nowoczesnych łazienkach coraz częściej znajdziemy płytki wielkoformatowe, które pozwalają stworzyć na ścianie lub podłodze, gładką taflę, będącą tłem dla pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to tak naprawdę trudno powiedzieć, że coś jest nowoczesne, a coś zupełnie de mode.

Pięknie i stylowo będzie wyglądała zarówno biała łazienka, jak i czarna łazienka, albo łazienka w stylu glamour. To czy będzie można ją określić mianem nowoczesnej łazienki, zależy w dużej mierze od dodatkowych elementów wyposażenia. Na przykład w przypadku łazienki z toaletą wiele osób decyduje się na modele podwieszane. Podobnie, jeżeli chodzi o umywalki czy bidet. Podwieszane miski prezentują się bardzo nowocześnie, a poza tm są bardzo funkcjonalne. Wysokość ich zawieszenia można dopasować do potrzeb domowników, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych elementów wyposażenia mocowanych do podłogi. Zaznaczmy też, że podwieszana umywalka do doskonały przykład na praktyczny minimalizm.

Łazienki nowoczesne – aranżacje

Urządzanie łazienki zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia, inaczej wygląda projekt łazienki o dużym metrażu, a inaczej takiej, w której mamy do zagospodarowania niewielką przestrzeń. W przypadku dużej łazienki w stylu nowoczesnym można zdecydować się na wannę wolnostojącą, która stanie się najważniejszym elementem determinującym aranżację całej łazienki. W przypadku niewielkiego metrażu łazienki wannę częściej zastępuje się prysznicem.

Nowoczesna łazienka na poddaszu to fantastyczne wyzwanie, jeżeli chodzi o możliwość jej aranżacji. Skosy i okno dachowe sprawiają, że urządzona tam łazienka zachwyca stylem i niebanalnych charakterem. Duże poddasze można zamienić w fantastyczny pokój kąpielowy z ogromną wanną. W mniejszej łazience lepiej sprawdzić się prysznic – w wersji nowoczesnej będzie on pozbawiony klasycznej kabiny i brodzika.

Nowoczesna łazienka w stylu scandi

Styl skandynawski zagościł u nas na dobre, pojawia się także w łazienkach, jeżeli więc szukasz pomysłu na to, jak urządzić nowoczesną łazienkę, sprawdź także ten pomysł. W stylu skandynawskim przestrzeń musi być przede wszystkim wygodna, poza tym jest to styl funkcjonalny i elegancki. Sprawdzi się świetnie zarówno w domu wolnostojącym, jak i w bloku. Wyróżnikiem łazienek tego typu jest jasna kolorystyka i minimalizm. W tym stylu często pojawia się drewno, występujące jako meble, jak i jako elementy dekoracyjne, możemy je znaleźć na blacie lub jako ramę lustra.

Drewno w łazience narażone jest na działanie wilgoci i zmieniającej się temperatury, dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem na okładzinę ścian i podłóg będą płytki drewnopodobne. W zależności od preferencji można połączyć je z wieloma innymi kolorami, tworząc w ten sposób wnętrza o niebanalnym charakterze. Styl skandynawski to także dużo światła, dlatego tworząc aranżacje łazienek, wykorzystuje się tu jasne kolory i dużo szkła. Na przykład zamiast klasycznej kabiny prysznicowej mamy tu przezroczystą ściankę prysznicową.

Współcześnie w internecie możemy znaleźć rozmaite inspiracje na temat tego, jak powinny wyglądać nowoczesne łazienki, jednak należy pamiętać, że powinny to być pomieszczenia po pierwsze wygodne, funkcjonalna przestrzeń zachęca do tego, aby w niej przebywać. Urządzając wymarzoną łazienkę, warto brać pod uwagę aktualne trendy, nie można przy tym jednak zapominać, że musi to być pomieszczenie dostosowane do potrzeb wszystkich domowników. Pamiętaj też, że jeśli chodzi o nowoczesne łazienki - inspiracje znajdziesz nie tylko na naszej stronie: sprawdź również nasze profile na portalach społecznościowych, gdzie znajdziesz wiele podpowiedzi, gdy chodzi o aranżacje łazienek. Nowoczesne łazienki z produktami Mexen są zawsze proste w aranżacji!

Produkty z inspiracji