Wybieramy szafki łazienkowe

Szafki łazienkowe doskonale maskują wszelkie rzeczy, które są niezbędne, aczkolwiek niekoniecznie muszą być widoczne. Żel do mycia WC, przybornik z kosmetykami, mały zapas ręczników czy inne akcesoria, można mieć pod ręką, ale ukryte w szafkach. Co i jak dużo chcemy mieć schowane pokieruje nas w wyborze najodpowiedniejszej szafki. Do tego koncepcja kolorystyczna i mamy gotową łazienkę, z której możemy być dumni.

Po pierwsze: co nam jest potrzebne?

Przede wszystkim szafka pod umywalką. Będzie można mieć wszystko co nam na bieżąco potrzebne dzięki niej. Blat z takiej szafki można połączyć bądź przedłużyć, aby mieć możliwość odstawiania rzeczy obok. Warto również pokusić o szafkę łazienkową z szufladami. Przy wyborze rozwiązania w formie mebla podwieszanego mamy możliwość dokładnego umycia podłogi, a także mamy zwyczajnie miejsce na nasze stopy podczas korzystania z umywalki. Ta zaś, jeżeli będzie osadzona lub postawiona na blacie, świetnie zgra się z całą aranżacją.

O ile miejsce nam na to pozwala z boku można umieścić również podwieszaną, szafkę zamkniętą z półkami, która będzie otwierała się w kierunku blatu. Możemy tam schować bardzo wiele rzeczy. Można również zamontować podwieszany słupek. Choć jest to mebel raczej wąski, to zapewni nam dodatkowe miejsce na rzeczy, których nie udało się schować w innych szafkach.

Po drugie: jakie kształty?

Wszystko zależy od tego co lubimy. Jeżeli bardziej nam po drodze z surowymi kształtami, po prostu takie wybieramy. Mają one swój niepowtarzalny urok i styl. Swoim wyglądem nadają wnętrzu łazienki nowoczesności, ale również niejako surowości. Musimy również pamiętać, że ostre wystające kanty mogą być dla nas bardzo bolesne. jednakże przy odpowiednim rozmieszczeniu szafek, do tego wiszących, możemy uniknąć tego dyskomfortu i cieszyć się swoim ulubionym kształtem.

Do wyboru mamy również meble obłe. Wszelkie kanty są zaokrąglone, a ranty półokrągłe. Meble podwieszane same w sobie nadają wnętrzu lekkości. W połączeniu z obłym kształtem, łazienka będzie jeszcze “lżejsza”. Coraz częściej, klienci decydują się na takie rozwiązanie, w związku z bardzo efektownymi walorami estetycznymi. Oprócz nowoczesności, jaką wnoszą ze sobą są bardzo przyjazne w użytkowaniu.

Po trzecie: jaki kolor i materiał wykonania?

Obecnie producenci mebli łazienkowych przedstawiają bardzo rozbudowaną paletę barw. Można tak na prawdę kupić mebel w każdym kolorze, jaki tylko się “urodzi” w naszej głowie. Począwszy od bieli, poprzez imitację drewna a skończywszy na bardziej krzykliwych kolorach jak czerwień. Wszystko po to, aby każdy potencjalny klient mógł wybrać dla siebie mebel w kolorze najbardziej odpowiadającym aranżacji łazienki.

Co do wykończenia, tutaj również producenci się popisali się wyobraźnią. Szafki znajdziemy wykonane zarówno z drewna jak i z płyt laminowanych bądź matowych. Kupując te pierwsze, pamiętajmy, aby wybrać drewno odporne na wilgoć. Druga opcja natomiast ma tę zaletę, że jest łatwa w utrzymaniu czystości. Można również pokusić się o płytę HPL, która doskonale imituje drewno. Połączymy wtedy naszą inspirację z wygodą.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment