Styl rustykalny w Twojej łazience

Umiejętna aranżacja łazienki w stylu rustykalnym wymaga znajomości motywów przewodnich, jakie mu towarzyszą. Jest to przede wszystkim połączenie nowoczesności z wiejską przytulnością, które często stosowane jest w dzisiejszych wnętrzach. Świetnie sprawdza się w łazienkach, nadając im niepowtarzalny charakter i urok. Wnętrza w stylu rustykalnym wyróżniają się jasną kolorystyką, delikatnymi naturalnymi wzorami oraz tradycyjnymi elementami. Mają one również ciekawe dodatki, takie jak wiklinowe kosze, kwiaty czy firanki, które bardzo trudno jest spotkać w innych wnętrzach.

Co wyróżnia łazienkę w stylu rustykalnym

W dzisiejszych czasach łazienka pełni o wiele więcej funkcji niż w minionych dekadach. Nie służy już tylko do dbania o higienę, ale jest też miejscem relaksu i odpoczynku po pracy. Nic więc dziwnego, że każdy chce, aby wyglądała ona jak najlepiej. Łazienka rustykalna, dzięki wyrafinowanemu połączeniu kolorów i wzorów jest w stanie zapewnić spokój i harmonię. Często ma elementy dekoracyjne blisko związane z naturą, które nadają jej dodatkowych walorów estetycznych.

Nazywana jest również łazienką w stylu wiejskim, która kojarzy się z ciepłem i komfortem. Nie brakuje w niej etnicznych akcentów, które czynią ją niezwykle wyjątkowym miejscem. Dzięki swojej delikatności uchodzi również za minimalistyczną przestrzeń, która jest idealną opcją na zrelaksowanie się w domowym zaciszu.

Aranżując łazienkę w stylu rustykalnym, należy pamiętać o zachowaniu proporcji między nowoczesnymi a klasycznymi elementami, aby uzyskać założony efekt. Warto pamiętać o starannej selekcji materiałów, które planuje się wykorzystać. Aby zapewnić łazience optymalne warunki, muszą prezentować one najwyższą jakość.

Materiały w rustykalnej łazience

Styl rustykalny wyróżnia się niebanalnym designem, który jest w stanie zachwycić wszystkich miłośników dobrego stylu i elegancji. Jak każdy styl aranżacyjny posiada on swoje motywy przewodnie, których warto się trzymać. Aranżując taką łazienkę, należy zainteresować się kamieniem, cegłą oraz drewnem, które idealnie komponują się z jasnymi przestrzeniami. Często więc można w nich spotkać białe czy kremowe ściany.

Drewno – dlaczego jest takie ważne

Drewno jest niezwykle ważnym elementem, który powinien znaleźć się w każdej łazience urządzonej w stylu rustykalnym. To właśnie ono pomaga uwydatnić jej walory i czyni ją tak wyjątkowym wnętrzem. Decydując się na nie, warto wybierać elementy posiadające dużą ilość widocznych słojów, które pozytywnie wpływają na całą kompozycję. Drewno w łazience można umieścić praktycznie w każdym miejscu. Niezwykle popularne są w dzisiejszych czasach drewniane podłogi, których tańszym zamiennikiem są płytki drewnopodobne.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest ułożenie drewnianych belek pod sufitem, które nadadzą łazience niebanalny styl.

Kamienne wykończenie

W łazience w stylu rustykalnym świetnie sprawdza się również kamienne elementy, które są niezwykle wytrzymałymi i odpornymi na zniszczenia elementami. Są nieco surowe, jednak w pomieszczeniu utrzymanym w wiejskim stylu zyskują nowe znaczenie. Często znajdują one swoje miejsca na ścianach, gdzie pełnią funkcję dekoracyjną.

W takich wnętrzach warto również zastosować popularne cegły. Za ich pomocą można wyłożyć ściany, aby nadać im swojskość i prostotę. Często są do tego wykorzystywane stare, czerwone cegły, które dobrze komponują się z białymi powierzchniami. Decydując się na ich zakup, należy zrezygnować z dużej ilości dodatków, ponieważ one same są niesamowicie wyrazistymi elementami.

Kolory łazienki rustykalnej

Chcąc łatwo zaaranżować własną łazienkę w stylu rustykalnym, należy trzymać się wyznaczonych kolorów. Dzięki temu dużo łatwiej jest osiągnąć zamierzony efekt. Podstawą aranżacyjną wnętrza utrzymanego w tym stylu są przeróżne odcienie bieli. Warto w tym przypadku zainteresować się jasnymi ścianami i podłogami. Do tego celu można użyć prostych, gładkich kremowych płytek lub odpornej na działanie wody farby.

Szukając dodatków, warto zwrócić uwagę na barwy, które kojarzą się z naturą. Są to wszelkiego rodzaju brązy, rudości i szarości. Odważniejsze osoby mogą zainstalować w swojej łazience elementy dekoracyjne zabarwione na zielono, niebiesko czy czerwono. Warto jednak pamiętać o utrzymaniu odpowiednich proporcji – nie wszystkie kolory równie dobrze się ze sobą komponują.

Prysznic, wanna i umywalka w rustykalnej łazience

W łazienkach urządzonych w stylu rustykalnym bardzo często spotyka się prysznice ze zwykłą zasłoną. Aby nadać jej charakter, warto zainteresować się ciekawymi wzorami i barwami. Decydując się na zakup wanny, warto rozważyć model wolnostojący, który od lat kojarzy się z łazienką w stylu rustykalnym. W niektórych wnętrzach są one obudowane drewnem, aby nadać wnętrzu odpowiedni klimat. Wybierając odpowiednią umywalkę, warto natomiast rozważyć modele posiadające okrągłe, kamienne misy, które wyglądem przypominają kształt naczynia. Często mają one niezwykle proste i delikatne baterie z odkręcanymi kurkami.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment