Czas, aby odmienić łazienkę

Decyzja o remoncie i zupełnie nowej aranżacji łazienki nigdy nie jest łatwa, bo to koszty, bałagan, nie ma się gdzie umyć. Spójrzmy na swoje łazienki jeszcze raz. Czy na pewno musimy zmieniać wszystko? Czy konieczne są nowe płytki do łazienki? Może wystarczy odświeżenie i zakup kilka dodatków. Możliwości  jak zmienić wystrój łazienki bez dużego remontu jest bardzo dużo. Oto najlepsze propozycje!

Zmiana wystroju łazienki

Nie zawsze trzeba zmieniać płytek łazienkowych,  czasem wystarczy zmienić kolor ścian nad nimi. Więcej zachodu i pieniędzy będzie kosztowało cię poprawienie funkcjonalności czy poszerzenie przestrzeni łazienki, jednak o to zawsze warto powalczyć. Niskie murki i ścianki z płyty gipsowo-kartonowej już nie cieszą się dużym poważaniem.

Małe łazienki optycznie powiększymy, stosując w nich płytki lustrzane na ścianach lub szklane fronty szafek. Zbyt dużą łazienkę możemy zmniejszyć dzięki użyciu kilku ciepłych kolorów. Warto urządzić ją w formie pokoju kąpielowego - swobodnie ustawić sprzęty, wstawić duże,donice z kwiatami, a na ścianach powiesić lustra i obrazy. W wysokiej łazience należy używać linii horyzontalnych. Aby wykorzystać górne partie ścian, możemy się zdecydować na szafki łazienkowe). Jeśli nie chcemy szafek, możemy na przykład . zrobić dekoracyjny gzyms, zza którego na sufit będzie padać odbite światło, lub po prostu zawiesić duży ozdobny żyrandol.

Wąską łazienkę można spróbować podzielić funkcjonalnie, sytuując sprzęty jeden za drugim. Na końcu najlepiej jest ustawić - jeśli to możliwe - wannę lub prysznic, które optycznie skrócą pomieszczenie. A więc, jest bardzo duże możliwości bez generalnego remontu.

Zmiana dodatków

Kolejnym sposobem na nową łazienkę jest wymiana dodatków. Koszyczki czy pojemniki na kosmetyki, mydelniczka, kubek na szczoteczki do zębów, dozownik do mydła to przedmioty, których na co dzień nawet nie zauważamy. Warto mieć w domu przynajmniej dwa komplety takich dodatków, ich wymiana sprawi, że łazienka nabierze nowego wyrazu.

Również ważnym i istotnym aspektem podczas zmieniania aranżacji wnętrz jest oświetlenie. Pamiętajmy, aby rozmieścić źródła światła tak, aby ocieplić i odpowiednio rozjaśnić pomieszczenia. Jest bowiem tylko jedna rzecz bardziej irytująca niż słabe światło.

Warto wziąć pod uwagę również oświetleniowe triki, dzięki którym odmienimy nieco nasze wnętrza. Niskie pomieszczenie wyda się wyższe, jeśli światło żyrandola będzie dobrze oświetlać sufit, a jeśli dłuższą ścianę oświetlimy mocniej niż pozostałe, wąski pokój wyda się szerszy.

Jak widać za pomocą prostych trików, jednocześnie ponosząc małe koszty finansowe, możemy dokonać dużej metamorfozy w naszych domach czy mieszkaniach.

Zmiana korka do umywalki na gumowy i kolorowy?

Dzisiejszy rynek oferuje szeroki wybór innowacyjnych produktów takich jak: automatyczne korki, baterie eko oszczędne, baterie bezdotykowe i wiele innych możliwości. Wciąż jednak pozostała grupa zwolenników którzy są za tradycyjną bateria czy nie uznają korka klik-klak.

Pomieszczenie łazienki można zmienić poprzez zmianę brodzika, prysznica czy nawet samego korka do umywalki. Jest on wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Rynek ma coś specjalnego designerką zatyczkę do umywalki! Została ona bezkonkurencyjnym hitem jeżeli chodzi o artykuły i gadżety do łazienki. Jest nowoczesna i efektowna ale przede wszystkim praktyczna bo używasz jej w zamian tradycyjnej gumowej czy metalowej zatyczki. Silikonowy korek do umywalki w oryginalnym kształcie ręki tonącego, dzięki uniwersalnemu rozmiarowi będzie pasował zarówno do użytkowanych jak i nowo zakupionych umywalek

Korek wykonany został z wysokiej jakości silikonu materiału bardzo elastycznego, wytrzymałego, trwałego oraz łatwego w czyszczeniu. Silikon cechuje się również dużą odpornością na wysokie lub niskie temperatury. Zatyczka wyposażona została w poręczny uchwyt, który znacznie wpływa na jej komfortowe użytkowanie. Produkt bardzo prosty w obsłudze - jeżeli po kąpieli chcesz wypuścić wodę z wanny, wystarczy tylko, że złapiesz korek za rączkę i pociągniesz do góry!

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment