Stylowa armatura łazienkowa

Stworzenie stylowej i nowoczesnej łazienki wymaga dobrego zaplanowania zakupów takich jej elementów, jak umywalka, kabina czy bateria prysznicowa. Wybór tej ostatniej nie ogranicza się jedynie do wyboru koloru, ale przede wszystkim sposób montażu jest istotny. Warto dlatego zapoznać się z szeroką ofertą baterii łazienkowych podtynkowych.

Ukryty mechanizm baterii prysznicowej podtynkowej

Zaletą baterii prysznicowych podtynkowych jest ukrycie głównego mechanizmu w ścianie. Na zewnątrz widoczne są tylko elementy, które służą do regulacji oraz wypływu wody. Zastosowanie w prysznicu takiego modelu uczyni łazienkę nowoczesną i stylową zarazem. Jest to typ baterii, które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na minimalizm i efektywność.

Zanim producenci zaprojektowali baterie podtynkowe dużym zainteresowaniem cieszyły się baterie prysznicowe natynkowe. Osoby, które remontują dom, wybierają rozwiązania zapewniające im swobodę aranżacyjną. Baterie podtynkowe zajmują mało miejsca, dlatego są świetnym rozwiązaniem dla mniejszych pomieszczeń łazienkowych. Ważną zaletą jest również fakt, że są one łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Rodzaje i elementy armatury podtynkowej

Urządzając łazienkę, poza wyborem aranżacji wnętrza i dodatków, należy zadbać o armaturę sanitarną. Przez pojęcie armatura sanitarna rozumiemy wyposażenie instalacji. Może być ona montowana podtynkowo, jak i natynkowo. Najistotniejsze funkcje spełniają m.in baterie, w tym ich głowice i uszczelki. Przy wyborze armatury podtynkowej powinniśmy wziąć pod uwagę takie aspekty, jak jakość wykonania oraz estetykę i funkcjonalność produktu.

Coraz częściej spotykamy baterie montowane podtynkowo, czyli takie, których korpus znajduje się wewnątrz ściany. Na zewnątrz widoczna jest jedynie dźwignia baterii, przełącznik i regulator temperatury wody. Bateria prysznicowa może występować sama, ale także istnieje możliwość zakupu zestawu prysznicowego. Jeśli  planujemy zakup baterii prysznicowej warto zwrócić uwagę na to, aby w wyposażeniu znalazły się następujące elementy:

  • termostat, który ma wpływ na regulację temperatury wody, nie wpływając na ciśnienie. Baterie z termostatem w 95 % mają system Cold Touch,który polega na ograniczeniu ruchu gorącej wody wewnątrz baterii; korpus jest chłodny dzięki czemu nie występuje ryzyko poparzenia się
  • blokada bezpieczeństwa ograniczająca temperaturę wody - jest funkcją bardzo istotną, ponieważ jeśli temperatura wody sięga 38 stopni, załącza się blokada, która obniża temperaturę. Jest to bardzo istotny czynnik dla rodzin z dzieckiem lub osób starszych  
  • nowoczesna głowica
  • reduktor szumów, idealny dla osób ceniących sobie ciszę i spokój

Czyszczenie i konserwacja baterii prysznicowej podtynkowej

Przy wyborze armatury sanitarnej  warto zwrócić uwagę na czas, który musimy poświęcić na pielęgnację łazienki. Ważnym i istotnym wyznacznikiem jest materiał z jakiego wykonano baterię. Jeśli jest to wysokiej jakości tworzywo, jak na przykład stal szlachetna, mosiądz czy chrom błyszczący, bateria nie wymaga dużej pielęgnacji.

Materiał, owszem, jest bardzo ważny, ale liczy się także systematyczność w działaniu. Jeśli armatura nie będzie czyszczona regularnie, to nieważne z jakiego materiału będzie wykonana - jej styl i estetyka zniknie. Dzięki temu zyskujemy oszczędność finansową w postaci nie kupowania silnych środków chemicznych, które mają zarówno zły wpływ na naszą baterię ale przede wszystkim na nasze zdrowie i środowisko.

W większości oferowanych baterii producent zakazuje używania środków chemicznych i zaleca zwykłą, czystą ściereczkę. Aby bateria efektownie wyglądała, należy ją delikatnie umyć czystą wodą i wypolerować szmatką. Taki system pielęgnacji zapewni nam z pewnością dużą oszczędność czasu. Do utrzymania w czystości mamy jedynie dźwignię, która jest wyglądem minimalistyczna w porównaniu do baterii natynkowych.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment