Nowoczesne baterie wannowo-prysznicowe - czym się charakteryzują?

Nowoczesne baterie wannowo-prysznicowe znacznie różnią się od tych, które produkowane były kiedyś. Różnice te wynikają zarówno z zastosowanej technologii, jak i samego designu, który na przestrzeni lat mocno ewoluował. Obecnie spotkamy się z wieloma rzeczami, o których kiedyś nie mogliśmy nawet marzyć.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne baterie wannowo-prysznicowe znacznie odbiegają od tych, z którymi mieliśmy do czynienia kiedyś. Oprócz znacznych zmian wizualnych, pojawiły się również zmiany w funkcjach tych produktów. Kiedyś baterie wannowo-prysznicowe funkcjonowały na bardzo prostej zasadzie. Posiadaliśmy jedno lub dwa pokrętła, które pozwalały na regulowanie temperatury lecącej wody oraz stopień jej natężenia. Obecnie dodano kilka funkcji, które bez wątpienia sprawią, że zarówno nasza kąpiel, jak i prysznic, będą znacznie przyjemniejsze niż wcześniej.

Jedną z nich bez wątpienia są termostaty, czyli urządzenia utrzymujące zadaną mu temperaturę. Dzięki nim nie musimy regulować jej za pomocą uchwytu lub pokrętła, jak to bywało dotychczas. Zaoszczędzimy przy tym sporo czasu i nerwów, które traciliśmy na odpowiednie ustawienie ich poprzedników. Termostat jest fantastyczną i wygodną opcją dla każdego. Dodatkowe funkcje bez wątpienia posiadają również węże prysznicowe, które podłączamy do baterii wannowo-prysznicowych. Jest to między innymi możliwość zmiany rodzaju strumienia oraz perlator, który pozwala na zaoszczędzenie sporych ilości wody.

Design

Nowoczesne baterie wannowo-prysznicowe wyróżniają się przede wszystkim designem, który w większości przypadków niczym nie przypomina tego, z czym mieliśmy do czynienia niegdyś. Dzisiejsze baterie wannowo-prysznicowe to produkty, w których zazwyczaj przeważa prostota. Proste, gładkie powierzchnie o opływowym lub kanciastym kształcie porywają serca potencjalnych kupców.

Produkty te posiadają korki lub uchwyty w przeróżnych kształtach, które w efektowny sposób podkreślają wyjątkowość baterii. Dzięki nim, baterie wannowo-prysznicowe, nie pełnią już jedynie funkcji praktycznych, ale i dekoracyjne. Wybierając odpowiedni model dla siebie, spotkamy się z szeregiem różnych opcji. Oprócz kształtu i rodzaju uchwytów, różnice zauważymy także w wielkości oraz kolorze. Niektóre z baterii wykonywane są w stylu retro, co także w efektowny sposób może podkreślić aranżację naszej łazienki. Pamiętajmy jednak, aby pasowały one do całej reszty wyposażenia.

Sposób montażu

Bez wątpienia, nowoczesne baterie wannowo-prysznicowe wyróżniają się dzisiaj sposobem ich montażu. Kiedyś w zdecydowanej większości, baterie takie były produktami ściennymi, jednakże na tę chwilę, wyróżnić możemy aż 4 różne rodzaje ich montażu. Najpopularniejszą metodą, o której już wspomniano, jest montowanie na ścianie. Baterie ścienne to produkty najbardziej przypominające stare modele. Jeśli przygotowane już mamy podejścia zimnej i ciepłej wody, baterię taką zamontujemy niezwykle szybko. Montaż ścienny wciąż spotykany jest w większości łazienek.

Baterie stojące i wannowe montowane są na wannie, z jednej ze stron. Są one idealnym uzupełnieniem nowoczesnej łazienki. Jeśli chcemy naprawdę zrobić wrażenie, to taka bateria będzie świetnym rozwiązaniem. Baterie podtynkowe to również jedne z bardziej nowoczesnych baterii wannowo-prysznicowych. Do ich montażu potrzebne jest natomiast wykucie dodatkowej bruzdy. Głównym założeniem tego typu baterii jest pokazywanie na zewnątrz jedynie tego, co faktycznie naszą łazienkę w jakiś sposób ozdobi. Cała reszta jest dla nas niewidoczna. O montażu tego typu produktu należy pomyśleć stosunkowo wcześnie - jeszcze przed etapem, w którym kładziemy glazurę.

Jak kupić idealną baterię wannowo-prysznicową?

Nowoczesne rozwiązania, choć są wyjątkowo kuszące i funkcjonalne, nie raz mogą sprawić wiele problemów ze względu na swoją skomplikowaną budowę. Wystarczy jednak kilka prób, a na pewno każdy będzie z łatwością obsługiwał daną baterię łazienkową. Nawet dziecko nie powinno mieć z tym problemów. Jednak przed wyborem w sklepie, należy wykonać kilka podstawowych czynności. Przede wszystkim warto zmierzyć długość przewodów doprowadzających, bo choć przyłącza elastyczne są zazwyczaj w zestawie, to jednak w większości przypadków mają standardowe wymiary, które mogą okazać się niewłaściwe.

W sklepie warto zdecydować się na innowacyjne i praktyczne rozwiązania. Najlepiej przedstawić sprzedawcy jak wygląda sytuacja w łazience i zapytać, czy przypadkiem nie będą potrzebne dodatkowe prace remontowe. Jeśli już wszystkie techniczne aspekty zostaną omówione, zostaje jedynie wybranie baterii, która będzie się idealnie komponowała z naszą wanną, czy prysznicem. Design i estetyka często odgrywają bardzo dużą rolę podczas wyboru baterii, jednak niekiedy dobrze jest wybrać model, który być może trochę mniej podoba nam się wizualnie, ale wewnętrzne elementy są bardziej dopasowane do mechanizmów łazienki. Dzięki temu cała armatura będzie bardzo funkcjonalna i sprawna.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment