Jaki brodzik wybrać?

Brak czasu i związane z tym ciągłe życie w biegu można dzisiaj śmiało zaliczyć wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, by jak najbardziej ograniczyć czas na codzienne czynności, bardzo często rezygnując nawet z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica. Tego typu rozwiązania sprawiają, że z roku na rok rośnie popyt na kabiny prysznicowe z brodzikiem.Pytanie jest jedno? Jaki brodzik wybrać? Z jakiego materiału, o jakiej głębokości?

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wbrew pozorom kupno brodzika nie jest wcale prostym zadaniem. Na sklepowych półkach można spotkać się z modelami o różnym kształcie, wykonaniu, materiale. Z jednej strony bogactwo wyboru może wprowadzić zamieszanie, z drugiej umożliwia stworzenie wymarzonej aranżacji łazienki.

Superpłytki, modny i nowoczesny czy może duży i głęboki, w sam raz dla rodziny z dziećmi? Zarówno funkcjonalność,estetyka i design są ważne. Przy wybieraniu brodzika należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość łazienki, a także miejsce, w którym zostanie umieszczony prysznic.

Jaki materiał będzie odpowiedni?

Ważne jest też, aby zakupiony brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto więc zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest wykonany. Najpopularniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w przypadku podłoża styropianowego dodatkowo wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie sprawia problemów. Właściwości akrylu pozwalają także na zachowanie połysku i trwałego koloru. Oprócz akrylu wyróżniamy również:

  • Z odlewu mineralnego - powierzchnia brodzika jest gładka i ponadto nie odbarwia się. Brodziki z tego materiału są łatwe w utrzymaniu czystości, i mają właściwości antybakteryjne. Ponadto są solidniejsze, odporne na substancje chemiczne i wolniej się niszczą.
  • Ze stali - są odporne na chemikalia i zarysowania, a także łatwe do czyszczenia. Najczęściej są emaliowane. Nie są często wybierane przez klientów.
  • Z ceramiki - charakteryzuje się wysoką trwałością oraz odpornością na zarysowania. Wyglądają elegancko, ale są także ciężkie i drogie.

Jakie powinny być wymiary brodzika?

Wymiary brodzików, niezależnie od kształtu, podawane są za pomocą dwóch wartości: szerokości oraz promienia.

Najpopularniejsze mają rozmiar:

  • 80 x 80 centymetrów,
  • 90 x 90 centymetrów,
  • 100 x 100 centymetrów.

Można spotkać także o szerokości 180 centymetrów. Do małych łazienek najlepiej zdecydować się na niewielkie brodziki o wymiarze 70 x 70 centymetrów.

Kolejnym, bardzo ważnym parametrem jest głębokość brodzika, od której tak naprawdę zależy komfort kąpieli. Jeśli prysznic jest jedynym miejscem kąpielowym, warto rozważyć kupno głębokiego brodzika. Jest to również bardzo przydatne w przypadku posiadania małych dzieci. W sklepach można spotkać się z brodzikami o głębokości od 4,5 do 30 centymetrów.

Do nowoczesnych wnętrz ciekawym rozwiązaniem będą brodziki płaskie. Dzięki braku wysokich progów nie przytłaczają, a przy tym charakteryzują się interesującym designem. Niektóre modele mają zaledwie 2-3 centymetrów głębokości. Mogą zostać wpuszczone w posadzkę i niewiele wystawać ponad jej powierzchnię.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment