Jaką baterię prysznicową podtynkową wybrać?

Wybór baterii prysznicowej to ważny czynnik przy projektowaniu wnętrza łazienki. Idealny produkt powinien nie tylko być dopasowany do stylu panującego w pomieszczeniu, ale również musi charakteryzować się funkcjonalnością i być łatwy w codziennym użytkowaniu. Znani producenci armatury łazienkowej prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych technologicznie baterii, które łączą w sobie nowoczesny design z praktycznym, użytkowym charakterem. Dostępność wielu różnorodnych modeli stawia nas jednak przed dylematem – który z nich najlepiej sprawdzi się w naszej łazience?

Po pierwsze – kolor

Dzisiejszy rynek oferuje nam szeroką gamę pigmentów. Choć jest to element drugoplanowy, klienci skupiają dużą uwagę właśnie na wyglądzie. Nic dziwnego, łazienka powinna charakteryzować się zintegrowanym, swoistym designem. Producenci dają nam duży wybór, oferując baterie prysznicowe tradycyjne, ale również te bardziej nowoczesne, wyposażone w szereg innowacyjnych technologii.

Baterie prysznicowe występują w następujących odcieniach:

  • chromie i chromie błyszczącym
  • bieli
  • czerni
  • mosiądzu
  • miedzi antycznej.

Każdy z wymienionych wyżej odcieni pasuje do innego wnętrza. Wybierając baterię prysznicową, warto spojrzeć na wszystkie elementy łazienki, zanim podejmiemy tę trudną decyzję. W zależności, czy chcemy, aby nasza łazienka miała wygląd klasyczny, czy nowoczesny, dobieramy odpowiednią armaturę sanitarną. W nowoczesnych łazienkach dominować będą baterie prysznicowe w kolorze czarnym i w miedzi antycznej, a w tych klasycznych warto zastosować kolory standardowe, takie jak chrom i biel.

Po drugie – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Istotne znaczenie w montażu i zakupach armatury ma funkcjonalność. Wysokiej jakości baterie prysznicowe posiadają estetyczny wygląd, ale także dodatkowe funkcje. Wyróżnić należy modele prysznicowe podtynkowe w zestawie z deszczownicą. Jest to zestaw w stylu nowoczesnym, coraz częściej wybierany przez klientów. Kolejnym elementem pożądanym i spełniającym idealną funkcję w łazience są baterie z kompletem natryskowym, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Na rynku dostępny jest duży wybór baterii prysznicowych podtynkowych. Są też wersje z wbudowanym termostatem, który sam reguluje temperaturę wody. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu z mieszaczem, który łączy w sobie design i nowoczesny trend. Dodatkowo efektownie się prezentuje – na ścianie widoczny jest jedynie wąż prysznicowy i mieszacz. Czasem wystarczy drobny szczegół, by uczynić łazienkę komfortową i zarazem nietuzinkową.

Dzisiejsza nowoczesność i technologia dba o każdy aspekt, w tym również wygląd i bezpieczeństwo. Producenci armatury zadbali, aby na rynku pojawiła się bateria prysznicowa podtynkowa z zaworem odcinającym. Jest to typ baterii, którego funkcjonowanie polega na zabezpieczeniu i włączeniu blokady, gdy woda osiągnie temperaturę 40 stopni. Tutaj także widoczna jest funkcjonalność, gdyż model ten chroni użytkowników przed poparzeniem wysoką temperaturą, co jest szczególnie ważne, gdy z prysznica korzystają dzieci i osoby starsze.

Po trzecie – kształt

Kształty armatury łazienkowej odgrywają istotną rolę. Bardzo estetycznie i nowocześnie prezentuje się wnętrze łazienki, w którym bateria ma ostre zakończenia. Każdy z nas z pewnością zwraca uwagę na wykończenie salonów kąpielowych. W hotelach oraz pensjonatach baterie prysznicowe czy umywalkowe występują w kwadratowych lub prostokątnych kształtach. Jest to typowy wygląd dla nowoczesnej łazienki. Forma baterii powinna być adekwatnie dobrana do pozostałej armatury sanitarnej. Jeśli bateria do umywalki jest w kształcie prostokątnym, to bateria prysznicowa też taka powinna być. Jest to ważny aspekt przy tworzeniu całościowego stylu w łazience.

Przy wyborze baterii prysznicowej podtynkowej mamy możliwość wyboru baterii jednouchwytowej lub z pokrętłami na zimną i ciepłą wodę. Dostępne są również baterie termostatyczne wyposażone w mechanizm odpowiadający za utrzymanie odpowiedniej temperatury wody mimo spadków ciśnienia wody dopływającej. Każda bateria prysznicowa pasuje do innego wnętrza. Bateria z mieszaczem i bateria termostatyczna idealnie sprawdzi się w nowoczesnej łazience, natomiast bateria z pokrętłami jest idealna dla łazienki tradycyjnej.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze podtynkowej baterii prysznicowej

Prezentowane wyżej kryteria to elementy, które najczęściej bierzemy pod uwagę, wybierając armaturę do łazienki. Warto przed zakupem pomyśleć również o dodatkowych elementach wyposażenia, które pozwolą nam oszczędzać wodę, uczyć dobrych nawyków nasze pociechy czy po prostu podnieść komfort codziennej kąpieli. Można do nich zaliczyć m.in.:

  • Perlator, który zmniejszy zużycie wody, co będzie korzystne dla domowego budżetu – tego typu rozwiązania są już standardowym wyposażeniem większości baterii łazienkowych.
  • Termostat – umożliwiający ustawienie optymalnej dla domowników temperatury i jej stałe utrzymanie podczas kąpieli.
  • Deszczownica – rozwiązanie to znacznie podnosi komfort pod prysznicem, jednak warto również zainwestować w ręczny natrysk, który umożliwia umycie dziecka czy łatwiejsze czyszczenie brodzika i kabiny prysznicowej;
  • Wysokiej jakości głowica – wyróżniamy trzy rodzaje głowic: ceramiczne (wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia wody), suwakowe (dostępne w starszych bateriach) i termostatyczne (umożliwiające stałe utrzymanie temperatury wody). W głowicach lepszej jakości bardzo często montuje się również tłumiki, które skutecznie tłumią szum przepływającej wody.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment