Deszczownica - czy warto ją mieć w swojej łazience?

Deszczownica to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to element prysznica dający gwarancję wygody i niesamowitego komfortu podczas korzystania z natrysku oraz niezapomnianych doznań, które są szczególnie odczuwalne, kiedy porównamy je z kąpielą pod tradycyjną dyszą prysznicową. Co warto wiedzieć o tego typu produktach i czy warto w nie zainwestować? Warto zastanowić się nad kilkoma aspektami tego typu rozwiązań.

Miłe doznania i maksymalny komfort podczas kąpieli

Jak sama nazwa wskazuje, deszczownica prysznicowa daje możliwość kąpieli w strugach wody, które do złudzenia przypominają krople deszczu. Jest to bardzo miłe doznanie, pozwalające zrelaksować się i nabrać energii po długim i wyczerpującym dniu. Deszczownica to także gwarancja nowoczesnego i eleganckiego wyglądu całej łazienki. Przymocowana na suficie kabiny prezentuje się niezwykle estetycznie i sprawia, że nie da się przejść obok niej obojętnie. Niektóre, dostępne na rynku dysze zostały wyposażone w podświetlenia ledowe, które łączą ze sobą oszczędność energii niezbędnej do oświetlenia łazienki wraz z modnym i oryginalnym wyglądem.

Deszczownicę prysznicową warto nabyć również ze względu na oszczędności, jakie ze sobą niesie. Pozwala ona w znacznym stopniu ograniczyć zużycie wody, a wszystko to za sprawą specjalnego perlatora napowietrzającego strumień wody. W efekcie spływające krople są o wiele lżejsze i spiętrzone, a samo zużycie wody staje się niższe. Warto tu podkreślić, że użytkownikowi wydaje się natomiast, że prysznic jest bardziej obfity, co pozytywnie wpływa na komfort kąpieli.

Panel prysznicowy z deszczownicą czy kabina prysznicowa z deszczownicą

Część nowoczesnych kabin została wyposażona w specjalną, górną dyszę, spełniającą funkcję deszczownicy. Niestety, często zdarza się, że tego typu rozwiązania są drogie. W sytuacji, w której ogranicza nas budżet, doskonałym wyjściem będzie zakup panelu prysznicowego posiadającego takie udogodnienie. Warto również wiedzieć, że deszczownice można także zainstalować w miejscu standardowej słuchawki, bez konieczności wymiany obecnego, natryskowego zestawu. Należy jednak podkreślić, że sama deszczownica znajdująca się pod prysznicem, może okazać się niewystarczająca. Dlatego też warto dodatkowo zaopatrzyć się w tradycyjny wąż z głowicą, który przyda się m.in. podczas mycia brodzika.

Dobrym pomysłem może okazać się także zakup deszczownicy w zestawie z baterią podtynkową oraz przełącznikiem wody. Aby tego typu natrysk funkcjonował bez zarzutu, najlepiej postawić na elementy pochodzące od jednego producenta. W dużych kabinach idealnie sprawdzą się modele szerokie i duże, których średnica wynosi 60 cm. W przypadku łazienek o nieco mniejszym metrażu można wybierać spośród deszczownic mających mniejszą średnicę.

Łatwość czyszczenia

Część osób może mieć obawy przed zakupem deszczownic; istnieje bowiem przekonanie, że utrzymanie ich w czystości jest trudne. Po części jest to prawda – przytwierdzona na stałe dysza może sprawiać problemy w czyszczeniu, dlatego też warto kupować takie, które wyposażone zostały w systemy minimalizujące osadzanie się rdzy i kamienia. Osad znajdujący się na specjalnych, silikonowych wypustkach można bez problemu zetrzeć, używając do tego zwykłej szmatki, którą dla lepszego efektu można delikatnie zmoczyć w ciepłej wodzie. Dzięki temu armatura będzie działać w pełni bezawaryjnie i prezentować się doskonale przez bardzo długi czas.

Nowoczesny design

Niezwykle ważnym kryterium, którym kierujemy się, wybierając armaturę łazienkową jest jej wygląd – obecnie na rynku spotkać możemy wiele modeli różniących się kształtem, rozmiarem, a nawet kolorem. Producenci armatury coraz częściej stawiają na nowoczesny design i odważne wzornictwo, inspirując się najnowszymi trendami – w kolekcjach znanych marek znaleźć można między innymi deszczownice okrągłe, kwadratowe, prostokątne, a nawet modele o bardziej fantazyjnych kształtach, takich jak ośmiokąt czy wiatrak. Ważne jest, aby wybrany produkt odpowiednio spełniał swoje funkcje oraz idealnie pasował do stylu, który panuje w naszej łazience.

Kolejnym istotnym elementem jest kolor armatury. Współczesny rynek oferuje nam już nie tylko deszczownice w uniwersalnym odcieniu chromu, ale również produkty w kolorze ciepłej miedzi, stonowanej bieli, a nawet niesamowicie eleganckie modele w barwach głębokiej czerni. Coraz częściej producenci odchodzą również od armatury wykonanej na wysoki połysk – deszczownice o matowej strukturze są równie łatwe w czyszczeniu i świetnie prezentują się w industrialnych, lekko surowych wnętrzach, dodając im bardziej przytulnego charakteru.

Co jeszcze warto wiedzieć

Decydując się na zakup deszczownicy, należy pamiętać o kilku istotnych aspektach. Przede wszystkim warto zadbać o wybór odpowiedniego rozmiaru deszczownicy do zamontowanej kabiny, szczególnie że tego typu produkty nabyć można w wielu różnych wielkościach, średnicach i kształtach. Dobrym pomysłem będzie także dokładne zapoznanie się z różnymi, dodatkowymi funkcjami. Współcześnie wiele modeli deszczownic ma nie tylko opcję regulacji strumienia, ale również możliwość odtwarzania muzyki czy też tworzenia świetlnych iluminacji. Wiele z nich umożliwia korzystanie z trzech, czterech, a niekiedy nawet sześciu czy ośmiu rodzajów natrysku – od mocnego i odświeżającego strumienia, który rewelacyjnie sprawdzi się podczas letnich upałów, aż po delikatnie otulający całe ciało prysznic, który odpręży nas po ciężkim i długim dniu.

Niezwykle istotne są też materiały, z których wyprodukowano deszczownicę. Stal nierdzewna lub też elastyczne dysze dają gwarancję długoletniej trwałości, eleganckiego połysku i wysokiej ochrony przed nadmiernym osadzaniem się brudu i osadu z kamienia. Nie należy zapominać również o wydajnym bojlerze. Te nieco mniejsze mogą nie nadążyć z bieżącym ogrzewaniem wody. Natomiast, jeżeli zależy nam na dużej oszczędności wody, warto rozejrzeć się za głowicami, które wyposażone zostały w perlatory napowietrzające.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment