Czy warto wybrać deskę wolnoopadającą?

Aby korzystanie z toalety nie było uciążliwe, na pewno warto wybrać deskę wolnoopadającą, która odpowiednio tłumi hałas i nie przycina palców. Jest ona dużo bezpieczniejsza i bardziej komfortowa od tradycyjnych produktów tego rodzaju. Ponadto wykazuje świetną wytrzymałość na uszkodzenia zewnętrzne. Takie deski cieszą się obecnie dużą popularnością.

Mechanizm deski wolnoopadającej

Wolnoopadająca deska sedesowa jest wyposażona w odpowiednie zawiasy, które w wyniku właściwej wagi tego produktu, wstrzymują jego szybkie opadanie. Możliwa jest regulacja mechanizmu, jeśli po dość długim użytkowaniu usłyszymy skrzypienie czy też zbyt głośne domykanie. Bez problemu każdy użytkownik może dokonać takiej czynności. Wszystkie deski wolnoopadające posiadają zawiasy dostosowane do ich masy. Skutkuje to tym, że są one dosyć ciężkie. Należy pamiętać, aby nie dokonywać usilnych prób szybszego zamknięcia deski, ponieważ wówczas można trwale uszkodzić ten mechanizm.

Przed zakupem deski wolnoopadającej trzeba zastanowić się nad tym czy taki produkt jest w naszym domu niezbędny. Gdy istnieje ryzyko szybkiego uszkodzenia tego wyrobu, warto pomyśleć również nad innymi opcjami, które także występują w ofercie sklepu internetowego 123lazienka.pl. Należy rozeznać się w cenie i pomyśleć czy odpowiednie korzystanie z deski jest w naszym domu możliwe. Oczywiście deska wolnoopadająca zawsze stanowi produkt warty uwagi ze względu na odpowiedni komfort użytkowania, jaki zapewnia, bezpieczeństwo oraz bezgłośne opadanie.

Czy ceny desek wolnoopadających są adekwatne do ich jakości?

Ceny desek wolnoopadających są zależne od firmy, która je wyprodukowała. Zazwyczaj jest to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Najważniejsze w całej konstrukcji są zawiasy dostosowane do wagi deski, które odpowiednio funkcjonują tylko właściwie dobrane. Bardzo duża liczba producentów wykorzystuje zawiasy, jakie nie będą pasowały do desek innych marek niż pierwotna. Takie produkty występują bardzo często w łazienkach publicznych, a także w domach, w których są dzieci. Zbyt częste zamykanie deski lub nieuważne korzystanie z niej może doprowadzić do licznych uszkodzeń.

Jednakże bez względu na cenę desek wolnoopadających są one obecnie bardzo często instalowane dla samego komfortu użytkowników, odrzucając nawet typowe kwestie techniczne. W rankingu takich produktów przodują deski wolnoopadające duroplastowe. Deski standardowe są tańsze od wolnoopadających, lecz nie świadczy to o ich niższej jakości. Bardziej w grę wchodzą indywidualne potrzeby użytkowników oraz chęć zastosowania udogodnień we własnej toalecie. Na pewno będzie to niezwykle wygodny w korzystaniu produkt.

W jaki sposób można zainstalować deskę wolnoopadającą?

Każdą deskę sedesową instaluje się podobnie, lecz istnieją czasami różnice, jeśli chodzi o model danego producenta. Mają one inne konstrukcje zawiasów. Przeważnie wystarczy przykręcenie ich do sedesu przy pomocy klucza imbusowego. Z racji tego, że posiadają budowę rozporową, nie trzeba do ich montażu stosować nakrętki pod spodem muszli. Po założeniu zawiasu należy zamocować deskę przy pomocy zatrzasku. Natomiast w tylnej części zawiasu są śruby regulacyjne, które powodują, że odpowiednio działa mechanizm spowalniający.

Właściwe działanie deski wolnoopadającej utrzymuje się przez długi czas, jeśli stosujemy się do zasad postępowania z takim produktem. Na pewno doskonale pełni on funkcje ochronne. Podczas instalacji deski konieczne jest zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa, aby jej nie uszkodzić ani nie zrobić sobie krzywdy. Warto korzystać z łatwo dostępnych instrukcji czy też doświadczenia znajomych osób, które chwalą sobie korzystanie z tego rodzaju produktów. Są to komfortowe i dosyć łatwe w instalacji deski.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment