Wybór baterii wannowo-prysznicowej - od czego zacząć?

Rynek armatury łazienkowej oferuje nam na chwilę obecną tak szeroki asortyment, że wybór baterii wannowo-prysznicowej z pewnością będzie dla nas nie lada wyzwaniem. Podczas podejmowania tej decyzji warto jednak przeanalizować kilka kwestii.

Potrzeby

Wybierając baterię wannowo-prysznicową do swojej łazienki, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby względem tego typu produktu. To, jaką decyzję podejmiemy, będzie zależało między innymi od tych czynników. Bez wątpienia, istotną rolę odegra to, jaki tryb życia właściwie prowadzimy. Jeśli jesteśmy osobą niezwykle zabieganą, która nie ma zbytnio czasu na zbędne czynności, a jego kąpiel powinna być szybka i przyjemna, wówczas sprawdzi się tutaj bateria z funkcją termostatu. Jeśli jednak regulowanie temperatury wody pokrętłem nie drażni nas w żaden sposób, termostat niekoniecznie stanie się tutaj pomocnym rozwiązaniem. Warto rozważyć również ilość strumieni na jakie pozwoli nam skompletowany do baterii wąż prysznicowy.

Jeśli już zdecydujemy jakie funkcje powinna posiadać nasza bateria, będzie czekał nas jeszcze jeden wybór- rodzaj montażu. Na chwilę obecną, możemy pozwolić sobie na baterie wannowo-prysznicowe, które mogą być zamontowane na 4 różne sposoby. Wyróżniamy baterie stojące, podtynkowe, ścienne oraz nawannowe. Jak wybrać? Bez wątpienia odegra tutaj rolę estetyka oraz indywidualne przekonania, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na praktyczność danego zastosowania oraz to czy aby na pewno go potrzebujemy. Może inna opcja będzie jednak nieco lepsza?

To jakie posiadamy potrzeby względem baterii wannowo-prysznicowych, bez wątpienia będzie jednym z głównych czynników decydujących o wyborze ich modelu. Nikt bowiem nie chce mieć swojej łazience czegoś, co nie spełni jego oczekiwań i będzie dla niego niewystarczające i niefunkcjonalne.

Preferencje

Oczywistym jest, że wybierając baterię wannowo-prysznicową do swojej łazienki będziemy kierowali się swoimi indywidualnymi preferencjami. Każdemu bowiem coś będzie podobało się bardziej, a coś mniej. Nasze indywidualne preferencje będą miały ogromne znaczenie podczas wyboru designu baterii, a także rodzaju montażu oraz funkcji posiadanych przez produkt. Jednym słowem wpłynie to praktycznie na wszystko.

Podczas urządzania wnętrz bardzo często kierujemy się nie tylko funkcjonalnością produktów, ale przede wszystkim ich estetyką oraz tym, czy ich styl jest zgodny z naszym indywidualnym gustem. Jedna osoba będzie wolała klasykę w postaci baterii ściennej, z dwoma klasycznymi pokrętłami,  a inna zaś wizytówkę stylu nowoczesnego- baterię wannowo-prysznicową podtynkową z termostatem. Jeśli czeka nas zatem decyzja podjęta wspólnie z kimś, z pewnością nie obejdzie się bez dyskusji. Warto rozważyć wszystkie wady i zalety danego produktu oraz dobrać go do stylu całego pomieszczenia.

Możliwości

Każdy z nas chciałby aby bateria wannowo-prysznicowa zamontowana w jego łazience podobała mu się wizualnie, ale i spełniała wszystkie jego oczekiwania względem posiadanych funkcji. Jest to wręcz oczywiste, wszyscy chcielibyśmy być zadowoleni z zakupu produktu, tym bardziej takiego, który ma z nami zostać na dłużej. Nie zawsze jednak mamy możliwość zdecydowania się dokładnie na taką baterię wannowo-prysznicową jaką byśmy chcieli. Wówczas trzeba szukać odpowiadających nam alternatyw.

Niestety, ale bywają sytuacje, że układ naszej łazienki nie pozwala na zamontowanie wybranej baterii. Spotkamy się z tym z pewnością w sytuacji kiedy wyprowadzenia rur są nierówno wyciągnięte bądź obrócone o pewne kąty. W wymienionym przykładzie można jeszcze coś próbować zrobić jednakże może się okazać, że nie do końca się da i będziemy musieli szukać nieco innych rozwiązań.

Niestety, ale hydrauliki nie oszukamy i nie każdy nasz pomysł będzie się dało wcielić w życie. Warto zatem już na samym początku skonsultować się z fachowcem i zapytać go jakie rozwiązania będą możliwe i które z nich staną się w naszym przypadku najmniej problematyczne. Czasami bowiem potrzebne jest wprowadzenie zmian kiedy już położone są płytki, co nierzadko kończy się zniszczeniem niektórych z nich. To z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami, których bez wątpienia wszyscy chcielibyśmy jednak uniknąć. Powinniśmy więc dokładnie przeanalizować to jakie naprawdę możliwości na montaż baterii wannowo-prysznicowej posiadamy w swojej łazience.

 

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment