Wszystko o prysznicach

Prysznice zachwycają nie tylko ze względu na swoją prostotę użycia i wykonania oraz praktyczne funkcje. To idealne narzędzie, które umożliwia prysznic we dwoje, kąpiel z dzieckiem oraz oszczędzanie wody. Za pomocą dobrania odpowiednich dodatków możemy urządzić piękne wnętrze w stylu skandynawskim. W zależności od producentów można wybrać różne rodzaje.

Sposób otwierania drzwi i wymiary

W przypadku wanny nie mamy zbyt dużego wyboru, co do sposobu wchodzenia do niej. Wanny są z reguły wysokie i nie posiadają chociażby ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Inaczej sytuacja wygląda z prysznicami. Jednym ze sposobów montażu drzwi jest sposób uchylny. Co to znaczy? Drzwi otwierają się na zewnątrz kabiny. Bywają również modele, gdzie drzwi otwierają się do wewnątrz. Kolejnym rozwiązaniem są drzwi przesuwne. Sprawdzają się w małej łazience i nie sprawiają problemów.

Niegdyś popularne były drzwi składane w harmonijkę. Moda ta powoli odchodzi do lamusa, chociaż niektórzy nadal wybierają takie rozwiązanie. To na pewno wygodny sposób montażu, a dodatkowo wygląda oldschoolowo i designersko. Popularny jest też system walk in - tutaj zupełnie zrezygnowano z drzwi, ale wszystko jest tak skonstruowane, że nie wylewa się na zewnątrz. Dzięki odpowiednio umocowanemu odpływowi i wyprofilowaniu.

Istotną rolę odgrywają wymiary naszej kabiny prysznicowej. Wybierając model i szukając go w sklepie wymierzmy wszystko dokładnie, tak aby kabina prysznicowa kwadratowa zmieściła się do naszej wnęki lub do miejsca, gdzie docelowo ma się znajdować. Pamiętajmy również, że dla poszczególnych rodzajów kabin należy uwzględnić różne parametry. Dla tych narożnych istotna będzie długość ścian z kolei dla tych owalnych - średnica koła.

Sterowanie i dodatki

Wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego tak istotną rolę odgrywają dodatki w naszej łazience. Co zrobić, aby wyglądała lepiej? Wystarczy skorzystać z naszej wyobraźni! Kabina prysznicowa może wyglądać zwyczajnie, ale kładąc na podłogę dywaniki możemy ożywić nasze wnętrze i sprawić, że nabierze kolorów. Pomogą nam w tym wieszaki, kwiaty, uchwyty i inne bibeloty. Mogą to być nawet zapachowe świeczki czy kolorowe światła. Ale dodatki to nie tylko łazienka. Dodatki to również elementy naszego prysznica. Co takiego możemy dokupić, aby mieć designerski prysznic?

Do wyboru mamy kilka opcji. Jedną z nich jest radio. Umożliwia ono słuchania muzyki naszej ulubionej stacji. Dodatkowo niektóre z kabin mają możliwość słuchania z AUX, czyli podłączenie odtwarzacza. Wówczas mamy pewność, że słuchamy tylko tego, co naprawdę lubimy. W różny sposób możemy też zamontować słuchawkę do prysznica. Jednym ze sposobów jest wybranie deszczownicy, czyli zainstalowanie jej na suficie. Możemy dzięki temu wygodnie zmyć odżywkę z włosów oraz pianę z całego ciała. Zamontowanie deszczownicy nie jest drogie.

Komu nie marzy się masaż? W tym celu mamy do wyboru funkcję hydromasażu. Wystarczy zainstalować dysze do masażu, które pod wysokim ciśnieniem sprawiają nam przyjemność. Podobne urządzenia znajdują się na basenach. Nasza kabina może być wyposażona w termostat, a tym samym mieć funkcję sauny. Zaawansowane kabiny prysznicowe, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji wymagają oddzielnego sterowania, które pozwoli zarządzać wszystkimi parametrami np. temperaturą, ciśnieniem, radiem. Do tego wykorzystujemy elektryczny panel lub pilot.

Łazienka przystosowana do Twoich potrzeb

Aby czuć się dobrze w naszym domu potrzebujemy naszych akcentów. O co dokładnie chodzi? Każdy z nas ma ulubione kolory czy elementy. Jedni lubią panele, a inni wolą kafelki. Tak naprawdę gusta są różne. Łazienka przystosowana do naszych potrzeb powinna sprawiać, że wchodząc do niej czujemy się dobrze i przyjemnie. Warto zwrócić uwagę na aspekty ekologiczne, takie jak: jakie materiały zostały użyte podczas produkcji, jakie kosmetyki będą w naszej łazience oraz jakich ręczników będziemy używać.

Bycie eko to też używanie środków do czyszczenia łazienki, które nie zagrażają przyrodzie. W tym celu można zamiast popularnych w reklamach produktów wybrać ocet czy cytrynę. W sklepach pojawia się również coraz więcej produktów z dobrymi składami, które nie tylko są lepsze dla środowiska, ale także dla twojego zdrowia. Uważać powinny zwłaszcza osoby cierpiące na alergie skórne, ponieważ tradycyjne środki ze sklepów mogą być przyczyną nieprzyjemnych podrażnień.

Warto wybrać też bio ręczniki. Ekologiczne organiczne ręczniki z czesanej 100% bawełny bio jakości zainspirują każdego, komu zależy na zdrowym trybie życia i nie chce rezygnować z pielęgnacji ciała po przyjemnej kąpieli. Dobrą alternatywą, która stała się modna w ostatnim czasie, są ręczniki z udziałem włókna bambusowego. Kolejny rodzaj to ręczniki z bawełny egipskiej. Miękkość, wytrzymałość i sprężystość to jego cechy. Kolejną istotną kwestią są posiadane certyfikaty. Najbardziej prestiżowy i rozpoznawalny to znany na całym świecie certyfikat Oeko-Tex Standard 100 oraz certyfikat bezpieczny dla dzieci lub bezpieczny dla niemowląt.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment