Parawany nawannowe - budowa

Parawany nawannowe to produkty, których montaż jest potrzebny, jeśli decydujemy się na baterię wannowo-prysznicową, czyli w wannie oprócz kąpieli zamierzamy brać również prysznice. Mają za zadanie chronić nas przed zalaniem łazienki wodą i pozwolić na zachowanie czystości oraz zaoszczędzenie czasu. Zbudowane więc muszą być z odpowiednich materiałów.

Szkło hartowane

Oczywistym jest, że produkty jakimi są parawany nawannowe muszą być wykonane z solidnych materiałów, które nie ulegną zniszczeniu przy pierwszej lepszej kąpieli. Dlatego właśnie głównym elementem parawanów nawannowych jest szkło hartowane, materiał, który bez wątpienia szybko nie ulegnie kontuzji.

Hartowanie szkła polega na ogrzaniu go do odpowiedniej temperatury aby następnie oziębić je w strumieniu sprężonego powietrza. Efekt całego procesu jest taki, że w warstwie, która znajduje się na powierzchni powstają naprężenia rozprężająco-ściskające. I to właśnie one odpowiedzialne są za to, że wytrzymałość szkła znacznie wówczas wzrasta.

Szkło hartowane jest o wiele bardziej bezpieczne od zwykłego ponieważ po ewentualnym jego stłuczeniu rozpadnie się ono jedynie na pewne odłamki. W przypadku szkła, które nie zostało poddane temu procesowi, będą to drobne odłamki, które mogą zrobić nam krzywdę. Szkło hartowane posiada zwiększoną wytrzymałość mechaniczną oraz odporność termiczną niż zwykłe szkło. I to jest właśnie główny powód, dla którego stosuje się je do produkcji parawanów nawannowych.

Aluminium

Profile parawanów nawannowych powinny być tak samo solidne i odporne na uszkodzenia jak same parawany nawannowe. Są one szkieletem całej konstrukcji, dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami. Jeśli ulegną one zniszczeniu, będzie potrzebna interwencja i wymiana profili (jeśli będzie to możliwe) lub całego parawanu. To z kolei generuje dodatkowe koszty, których nikt z nas raczej nie chciałby ponosić. Dlatego właśnie, profile parawanów zostały wykonane z aluminium. Aluminium jest to glin o czystości technicznej, który w zależności od metody wytwarzania, zawiera różne ilości zanieczyszczeń. Aluminium pozyskuje się głównie z boksytu, czyli ilastej skały osadowej, składającej się głównie z wodorotlenków glinu.

Aluminium jest lekkie oraz odporne na działanie wody. Nie przysparza nam zatem dodatkowego ciężaru ani nie niszczy się w miarę upływu czasu podczas ciągłego kontaktu z wodą. Wytrzymałość aluminium jest niska, jednakże można ją wzmacniać w miarę potrzeby. Jest to materiał, który bez wątpienia zaspokoja potrzeby użytkowników profili parawanów nawannowych. Lekkie i całkowicie odporne na działanie wody, posłużą nam przez długie lata.

Powłoka Reflex

Powłoka Reflex powstała specjalnie na potrzeby ceramiki łazienkowej oraz szklanym wypełnieniom kabin prysznicowych. Swoje zastosowanie znalazła również przy parawanach nawannowych. Utrzymanie w czystości produktów, które zostały pokryte tą powłoką nie będzie stanowiło dla nas najmniejszego problemu. Wręcz przeciwnie.

Dzięki innowacyjnej technologii, drobne krople wody łączą się w większe i razem spływają zabierając przy tym ze sobą większość nieczystości. Tym samym, ogranicza ona powstawanie nowych zanieczyszczeń, a do jej pielęgnacji nie będą nam potrzebne żadne specjalne środki. W tym przypadku wystarczy jedna ściereczka i gąbka. Powłoka Reflex to element parawanów nawannowych, który pojawia się coraz częściej i w który bez wątpienia warto zainwestować swoje pieniądze.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment