Montaż szczotki do WC oraz elementów dodatkowych

Montaż szczotki do WC oraz elementów dodatkowych musi przebiegać w taki sposób, aby nie powstały żadne komplikacje związane z jej umiejscowieniem. W zależności od rodzaju tego produktu, można go w inny sposób zainstalować. Niektóre z nich mogą zająć więcej miejsca od innych, dlatego należy dobrać takie, które będą dostosowane do wielkości łazienki.

Instalacja szczotki do WC

Duża liczba szczotek do WC, które występują na rynku jest przystosowana do umieszczenia na podłodze niedaleko toalety. Użytkownicy nie muszą długo poszukiwać tego produktu, gdy chcą z niego skorzystać. Bardzo dużą zaletą tego typu produktu jest to, że w łatwy sposób możemy go przestawić w inne miejsce. Tego rodzaju szczotki do WC posiadają pojemnik, jaki odpowiednio zabezpiecza spływaniu w to miejsce wody, a także nieczystości z włosia na podłogę. Występują szczotki do WC, które należy umieścić na stojaku oraz tego rodzaju produkty wiszące.

Szczotka do WC wisząca jest przystosowana do instalacji na stałe na ścianie. Należy zastanowić się nad tym, gdzie najlepiej ją umieścić. Nie może być ulokowana dużo dalej od toalety, ponieważ podczas przemieszczania szczotki możemy zachlapać podłogę. Natomiast szczotki do WC umieszczone na stojaku bardzo dobrze się prezentują. Zazwyczaj posiadają uchwyt na papier toaletowy, a czasami nawet pojemnik, w którym można umieścić gazety. Stanowią wówczas zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne produkty. Jednak są dosyć duże, więc sprawdzą się w większych łazienkach.

Montaż i wygląd pojemnika od szczotki do WC

Pojemnik przeznaczony na szczotkę do WC jest elementem, który bardzo rzuca się w oczy. Dlatego należy przed jego wybraniem do swojej łazienki przypatrzeć się, jak wygląda oraz czy jest wytrzymały. Powinien być łatwy w czyszczeniu oraz dosyć długo zachować swój pierwotny wygląd. Na rynku jest duża liczba pojemników do wyboru. Występują umieszczone na stojaku wraz z uchwytem na papier toaletowy, stojące oraz wiszące. Stojące pojemniki powinny być wyprodukowane z metalu z obciążeniem bądź z ceramiki. Natomiast plastikowe mogą się łatwo przewrócić.

Wiszące pojemniki, które należy zainstalować na ścianie trzeba przytwierdzić niedaleko toalety, ale tam, gdzie nie będzie rzucała się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia łazienkowego. Dobrym rozwiązaniem jest to, gdy pojemnik można wyjąć z uchwytu i oczyścić ze wszelkich zabrudzeń. Natomiast stojaki na szczotki do WC muszą być bardzo stabilne i nie wywracać się. Zarówno szczotka, jak i pojemnik powinny być dostosowane wyglądem do pozostałego wyposażenia łazienki. Stworzenie eleganckiej przestrzeni osiągniemy za sprawą dobrania akcesoriów w podobnym stylu i kolorze.

W jaki sposób można doczyścić zamontowaną szczotkę do WC?

Szczotka do WC gromadzi dużą ilość bakterii. Często bywa tak, że po wyczyszczeniu toalety odstawiamy ją z powrotem do pojemnika. Jednak zaleca się, aby dbać o jej stan między jednym a drugim szorowaniem WC. Istnieje kilka domowych sposobów. Jednym z nich jest wsypanie kilku szklanek sody do muszli i zamoczenie w występującej w niej wodzie szczotki. Należy trzymać ją w takim roztworze przez parę godzin. Dzięki temu będzie odświeżona szczotka oraz muszla klozetowa. Jeżeli ten zabieg nie pomógł, należy wyrzucić szczotkę i kupić nową.

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie szczotki do WC w ciepłej wodzie, do której wlaliśmy wcześniej płyn do czyszczenia WC. Należy wówczas odczekać kilka minut i opłukać szczotkę pod silnym strumieniem wody. Warto tak samo postąpić z pojemnikiem na szczotkę. Jeżeli jednak mamy przede wszystkim kłopot z osadem oraz kamieniem, możemy użyć do tego celu wodę z octem. Do oczyszczenia zamontowanej szczotki do WC wykorzystywane są różne sposoby. Dzięki temu niedomyta czy też odbarwiona szczotka będzie wyglądała jak nowa.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment