Montaż - o czym warto pamiętać

Warto wybrać bidety z jednej linii co muszlę wc, aby tworzyły razem komplet. Bidety montuje się najczęściej zaraz obok tradycyjnej muszli wc. Oczywiście jest to sytuacja umowna, choć wynika z czysto funkcjonalnych potrzeb, które biorą się z użytkowania łazienki na co dzień.

Zmierzenie wysokości optymalnej

Podczas montowania bidetu stojącego ważne jest, aby po bokach zostawić stosowny odstęp. Producenci nie mają zgodności co do dokładnej cyfry. Jedni piszą o 20 centymetrach, natomiast inni o 30 centymetrach, a więc uśredniając te cyfry - idealnie będzie zachować około 25 centymetrów wolnego miejsca po obu stronach bidetu. Wolne miejsce ułatwi użytkowanie z bidetu.

Przed bidetem dobrze jest zachować około 60-65 centymetrów wolnego miejsca, aby ułatwić podejście do niego. Dostatecznie zarezerwowana przestrzeń dookoła bidetu sprawia, że łatwo korzysta się z niego. Jeśli bidet jest wielofunkcyjny dobrze jest zachować większą wolna przestrzeń, która optymalizuje możliwość użytkowania z niego. Bardzo ważne jest aby dobrze wybrać miejsce, gdzie ma znajdować się bidet, ponieważ od tego zależy swobodne korzystanie z niego. Warto zadbać o ten komfort od samego początku, aby później cieszyć się swobodną dbania o higienę intymną.

Wygoda w użytkowaniu

Przy wyborze miejsca i zachowaniu odpowiednich odległości przy montażu bidetu z słuchawka prysznicową, dobrze jest wziąć pod uwagę jej użytkowanie. Aby wygodnie używać słuchawkę prysznicową trzeba zamontować bidet w miejscu, gdzie nic nie będzie ograniczało ruchów podczas mycia.

Montując bidet stojący w domu, gdzie mieszka osoba starsza lub niepełnosprawna należy pamiętać, aby bidet stał w dogodnym miejscu i nic nie ograniczało do niego dostępu. W tym przypadku warto zachować dodatkowe centymetry odstępu, aby mieć pewność co do komfortu w późniejszym użytkowaniu. Wybranie odpowiedniego miejsca dla bidetu ma wielkie znaczenie, ponieważ wpływa na codzienne czynności, które wykonuje się jako rytuały w łazience. Bidety stojące są zawsze zaprojektowane tak, aby wygodnie się z nich użytkowało, wspierają codzienną toaletę i ułatwiają dbanie o siebie osobom niepełnosprawnym. Bidety stojące dają lepszą stabilność, ponieważ stoją oparte o ziemię, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia.

Bidety i ich odpływy

Bidety stojące są mocowane śrubami do podłogi, a śruby są ukryte pod zaślepkami, wszystko po to, aby wyglądały jak najbardziej stylowo i estetycznie. bidety wiszące mocowane są na stelażu, który ukryty jest w ścianie. Oba rodzaje bidetów prezentują się elegancko w małej i dużej łazience.

Odpływy bidetów uzależnione są od rodzaju bidetu, który zostanie wybrany do montażu. Bidet stojący będzie potrzebował odpływu w podłodze, natomiast bidet wiszący odpływ powinien mieć w ścianie. W niektórych przypadkach stosuje się syfony butelkowe, wszystko zależy od ilości miejsca jakim się dysponuje przy bidecie. Przy syfonach bidetowych potrzebne jest kilka centymetrów dodatkowego miejsca. Inaczej jest w przypadku tradycyjnych syfonów bidetowych. Bidety poprawiają jakość codziennego funkcjonowanie, dlatego warto znaleźć dla nich miejsce w łazience.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment