Kolorowe umywalki w Twojej łazience

XXI wiek wiele zmienił w sposobie urządzania wnętrz. Dziś dozwolone jest praktycznie wszystko. Można sięgać po style z lat 30. XX wieku, a nawet jeszcze dalej, i łączyć je z nowoczesnymi trendami lub zdecydować się na jeden styl i w nim urządzić wnętrze. Odpowiednie proporcje, dobrze dobrane dodatki i kolory oraz wyposażenie potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat każdego pomieszczenia. Można również zauważyć, że dziś preferencją w urządzaniu jest minimalizm i nowoczesność. Sprawia to między innymi, że nasze wnętrza są dłużej modne.

Urządzając łazienkę, mamy bardzo szerokie pole do popisu. Przekrój materiałów, kolorów, kształtów oraz inspiracji jest tak duży, że przyprawia o zawrót głowy. Jest to jednak miejsce, gdzie zbytni przepych może przytłaczać. Łazienka bowiem powinna być oazą relaksu i niezaburzonej prywatności. Dlatego też tak ważne jest, aby urządzić ją nie tylko zgodnie ze swoim gustem, ale i z umiarem. Czy zatem zabroniona jest tam odrobina szaleństwa?

Armatura i ceramika łazienkowa

W łazience wszystko powinno ze sobą współgrać. Każdy z jej elementów powinien być dobrze przemyślany. Dotyczy to również wszelkiej armatury łazienkowej. Jeżeli decydujemy się na armaturę białą, to niech każda, i ta umywalkowa, i ta prysznicowa czy wannowa, również będzie w tym kolorze. Spłuczka toaletowa również powinna być w tych barwach. A co z umywalką i resztą wyposażenia?

Otóż przeważnie dopasowujemy te elementy do siebie kolorystycznie. Z reguły umywalki i brodziki oraz muszle są białe. Wprowadza to odgórnie pewną harmonię do naszej łazienki. Ostatnimi czasy jednak producenci oferują coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, które nie tylko tę harmonię zachowują, ale również wprowadzają do naszych łazienek kolorową odskocznię od normatywnych przyzwyczajeń. Cóż to takiego? Są to kolorowe umywalki.

Kolorowe umywalki, a nowoczesny styl

Tak naprawdę kolorowa ceramika sprawdza się w każdym stylu. Ponieważ produkowane są w przeróżnych kolorach, można je wpasować w przeróżne style. Spójrzmy na styl skandynawski. Choć wielu pewnie powie, jakim prawem, skoro myślą przewodnią takiego designu jest drewno oraz jasne barwy? A gdyby tak wybrać umywalkę w czarnym lub zielonym kolorze? Taki wybór nie tylko wspaniale będzie się komponował z drewnem i jasnymi kolorami, ale również będzie mocniejszym, przykuwającym uwagę akcentem.

Można pójść o krok dalej i aranżując łazienkę, zdecydować się na całą serię kolorowych akcesoriów, takich jak umywalka, bidet czy sedes. Możemy w ten sposób nie tylko podkreślić nowoczesność i wyjątkowość naszej łazienki. Rozwiązanie to jest bardzo innowacyjne i podkreśla indywidualny charakter domowników.

Stylowy design z kolorową umywalką

Nawet jeżeli nasze preferencje kierują się bardziej w stronę dawnych wystrojów wnętrz, w tym łazienek, nie oznacza to, że musimy zrezygnować z kolorowych umywalek czy innych elementów wyposażenia ceramicznego. Przykładem może być łazienka w stylu pałacowym, gdzie wspaniale odnajdzie się złota umywalka. Natomiast orientalne klimaty uwielbiają błękit, zielenie oraz czerwienie. Wybór jest ogromny, więc możemy urządzać naszą łazienkę w każdym stylu i korzystać z kolorowych umywalek do woli.

Choć kolorowe umywalki są nowością, to cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Ich barwy można idealnie dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Wszystko dzięki wprowadzonej wielobarwności. Jak już zostało wspomniane, dla bardziej odważnych przeznaczone są całe serie kompletów ceramiki łazienkowej w kolorowej odsłonie.

Wskazówki

Kolorowe umywalki są produkowane w formie nablatowej z prostego względu, kolor ma być widoczny. Oprócz tego, że są kolorowe, postarano się również, aby podkreślić ich wyjątkowość bardzo ciekawymi kształtami, które w niektórych przypadkach są wręcz fantazyjne. Wesołe, figlarne i asymetryczne kształty, w dodatku kolorowe, w przypadku gdy w domu mieszkają dzieci, wprowadzą do wnętrza bardzo ciepłą i radosną atmosferę. Można się również pobawić w łączenie umywalek z różnymi kolorami. W jednej łazience mogą stać dwie, np. czarna i czerwona czy też zielona i żółta. Szykowanie się do pracy będzie o wiele wygodniejsze, a design niepowtarzalny.

Pamiętajmy jednak, aby zawsze dobrze przemyśleć zakup kolorowej ceramiki. Jest to taki rodzaj wyposażenia łazienki, że kupiony pod wpływem impulsu, może zaburzyć cały jej wystrój. Zanim zdecydujemy się na zakup, dobrze jest postawić coś w tym miejscu w podobnym kolorze, jaki wybraliśmy dla umywalki, i przekonać się, czy się sprawdzi. Może się bowiem okazać, że będzie tam pasował np. inny kolor. Umywalka to również dość spora powierzchnia koloru. W małej łazience może się okazać, że jest go po prostu za dużo. W takim przypadku być może warto zrezygnować z innych kolorowych ceramik czy dodatków, aby nie przesadzić, i postawić tylko na kolorową umywalkę, która będzie wpadającym w oko, żywym akcentem np. białej łazienki. Inspiracja aranżacjami w internecie będzie tutaj również bardzo pomocna.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment