Jakie są rodzaje misek WC i kompaktów?

Na rynku znajduje się wiele możliwości misek WC i całych kompaktów. Warto rozważyć wszystkie przed podjęciem decyzji. Specyfika łazienki niekiedy eliminuje niektóre rozwiązania i należy szukać innych innowacyjnych rozwiązań. Producenci prześcigają się w opcjach, które mają ułatwić użytkownikom życie codzienne.

Miska wisząca WC

Tego typu miski WC montowane są na specjalistycznym stelażu podtynkowym, który ukrywa cały mechanizm spłukujący zamontowany w ścianie. Na ścianie widoczny jest tylko przycisk spłukujący. Producenci oferują obszerny wachlarz przycisków spłukujących, które mogą stać się także elementem dekorującym łazienkę. Miski WC wiszące wybierane są coraz częściej przez osoby aranżujące swoje łazienki od początku.

Miski WC wiszące skierowane są do domów o nowoczesnym designie, aczkolwiek bardzo często wykorzystywane są także miejscach publicznych, takich jak toalety w domach handlowych, kinach czy w salonach kosmetycznych. Miski nie dotykają ziemi co ułatwia sprzątanie pod nimi. Miski WC wiszące również są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Zamocowanie takiej miski WC w łazience optycznie zwiększa przestrzeń w pomieszczeniu, co sprawia, że łazienka wydaje się większa i bardziej funkcjonalna. Niepodważalnym atutem misek wiszących jest fakt, iż ułatwiają czyszczenie podłogi, ponieważ nie trzeba omijać kolumny pod sedesem.

Miska WC stojąca

Sedes stojący jest nadal najczęściej wybierana podczas aranżacji łazienek. Jej najważniejszym atutem jest stabilność i łatwość montażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że instalacja stojącej miski WC nie generuje dodatkowych kosztów, oraz sam zakup miski nie obciąża zbyt mocno kieszeni kupującego. Miski są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości materiału, dlatego sprawdzają się przez wiele lat, bez konieczności wymiany na nową.

Miski stojące WC to najtańsza z możliwości jeśli chodzi o miski WC. Takie rozwiązanie jest bardzo często stosowane również w łazienkach stylizowanych na lata wcześniejsze, ponieważ tego typu miska WC przypomina o starszych latach, kiedy nie było tak olbrzymiego wyboru armatury sanitarnej. W dzisiejszych czasach producenci oferują szeroki wachlarz wielu rodzai misek wc, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów i służą latami. Biorąc pod uwagę fakt, że w nowoczesnych łazienkach coraz częściej ludzie decydują się na wiszące w miski WC, to stojąca miska WC będzie elementem stabilizującym daną łazienkę na lata wcześniejsze - co sprawi, że będzie to przemyślana decyzja.

Miska WC stojąca - kompakt

Jeśli odstrasza nas, to że przy dolnopłukach lub górnopłuku widoczne są rury, którymi przepływa woda - można dokonać innego wyboru. Mowa o kompaktach stojących. W tym przypadku sedes stanowi integralną część zbiornika na wodę. W tej chwili jest to najczęściej wybierane rozwiązanie, częściowo dlatego, że producenci od razu kompletują cały zestaw do montażu razem. W takim przypadku można być pewnym, że wszystko ze sobą będzie pasowało.

Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że szybko montuje się cały zestaw, jest niezwykle stabilny i trwały. Wielorakość kształtów sprawia, że zawsze można dobrać coś do zaaranżowanej łazienki. Sprawdzają się zarówno w klasycznych łazienkach jak i tym nowoczesnych. Wybierając takie rozwiązanie warto określić także pojemność zbiornika na wodę; na rynku dostępne są dwie pojemność: 6 litrów i 9 litrów, choć ta pojemność jest rzadziej stosowana. Producenci prześcigają się w oferowaniu różnorodnych rozwiązań, dlatego można być pewnym, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie do swojej łazienki.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment