Jaki zestaw prysznicowy podtynkowy wybrać?

Wybór odpowiedniego zestawu jest bardzo ważny. Zanim zostanie dokonany należy mieć świadomość kto będzie z niego w głównej mierze korzystał. Czy będą potrzebne dodatkowe elementy dla osób starszych i dzieci? Poza tym musimy mieć pewność czy potrzebna nam tylko słuchawka czy może jeszcze deszczownica. No i oczywiście kształt. Kwadrat, prostokąt a może koło? To już zależy od wystroju naszej łazienki, a w zasadzie od kształtów pozostałej armatury i wyposażenia.

Na co zwracać uwagę?

Po zdecydowaniu się na oferowane zestawy prysznicowe podtynkowe warto również zwrócić uwagę na kilka elementów tego zestawu.

Głowica - to jeden z najważniejszych elementów baterii. Świadczy ona o jej jakości oraz szczelności. Jest ona odpowiedzialna za regulację wody oraz mieszanie wody ciepłej i zimnej. Jeżeli wybierzemy głowicę lepszej jakości znajdziemy w niej sitko lub tłumik, które wyciszają szumy wody. Przeważnie mamy do czynienia z dwoma wymiarami głowicy. pamiętajmy, że większa głowica to większy przepływ wody. Spośród tych produktów wyróżniamy 3 rodzaje głowic:

  • ceramiczne - wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia wody, ale za to umożliwiają precyzyjne ustawienie temperatury i siły przepływu wody,
  • suwakowe - raczej rzadziej już spotykany rodzaj, aczkolwiek jeszcze dostępny; wypierane są przez głowice ceramiczne,
  • termostatyczne - odpowiadają za stałe utrzymanie temperatury wody.

Korpus - jego wykończenie może być różne. Droższe z nich wykonane są z mosiądzu. Możemy spotkać również korpusy wykonane ze stali szlachetnej, niklu czy złota. Poza tym wykonane są również w różnych kształtach i tylko od nas zależy jaki sobie wybierzemy.

Co powinniśmy wiedzieć o baterii prysznicowej?

Ilość uchwytów w baterii prysznicowej to również ważna kwestia w trakcie wyboru. Mamy do dyspozycji baterie jednouchwytowe oraz dwuuchwytowe. W pierwszym przypadku mieszanie wody zimnej z ciepłą oraz sterowanie jej przepływem następuje za pomocą dźwigni. W drugim natomiast woda zimna oraz ciepła otrzymują oddzielne przepływy.

Kolejną rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to wydajność przepływu. Producenci podają albo klasami, np. A - klasa najwydajniesza, albo po prostu w litrach. Z reguły baterie podtynkowe charakteryzują się najlepszą klasą przepływu.

Baterie podtynkowe coraz częściej posiadają termostat. Dzięki niemu możemy ustawić sobie optymalną dla nas temperaturę wody i cieszyć się nią przez cały czas brania prysznicu. poza tym, stanowi on również zabezpieczenie przed dziećmi. Mamy pewność, że podczas naszej nieuwagi nie odkręcą gorącej wody i się nie poparzą.

Z deszczownicą czy bez?

Deszczownica to produkt, z którego woda leci szerokim, jednostajnym strumieniem. Może ona być montowana na ścianie bądź suficie, w zależności od potrzeb. Jest to swego rodzaju asortyment, który można śmiało nazwać luksusowym i to wcale nie ze względu na cenę. Daje ona bowiem użytkownikowi niesamowite wrażenia z kąpieli. Pozwala się odprężyć zmęczonemu ciału, strumień wody uspokaja i relaksuje.

Warto jednak oprócz deszczownicy zamontować również zwykłą słuchawkę prysznicową. Może się bardzo przydać, gdy chcemy umyć dziecko czy po prostu nalać wody do jakiegoś pojemnika. Oprócz tego będzie nam pomocna podczas mycia samej kabiny prysznicowej.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment