Jaki materiał i wymiar brodzika wybrać?

Dynamiczny rozwój armatury łazienkowej zwiększył możliwości wyboru oferty brodzików na rynku. Decyzja o wyborze konkretnego brodzika uzależniona jest od kilka czynników m.in materiału z jakiego jest wykonany, wymiarów, konstrukcji syfonu oraz tego, w jakim miejscu ma się on znajdować. Pamiętajmy, aby przy wyborze zapoznać się z każdym dostępnym modelem i sposobem montażu. Wybierając odpowiedni brodzik  powinniśmy kierować się naszym indywidualnymi predyspozycjami a także naszymi oczekiwaniami jakie mają być spełnione w naszym wnętrzu.

Akryl czy stal?

Brodzik wykonany z akrylu ma ciepła, gładką powierzchnię, którą łatwo utrzymać w czystości.Przy pielęgnacji brodzika z akrylu, nie wolno używac silnych środków chemicznych a jedynie delikatna gąbką z płynem do mycia naczyń.Silne środki mogą porysować powierzchnię brodzika. Najlepiej jest stosować odpowiednie pianki do akrylowych brodzików, które spłukuje się jedynie zimną wodą. Oferowane brodziki na stronie www.123łazienka.pl są wyposażone w dodatkową powłokę AntiSlide. Jest to powłoka stosowana dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas kąpieli. Jest stosowana jedynie dla brodzików akrylowych.

Brodziki wykonane ze stali mają bardzo twardą powierzchnię i trudno ją zarysować.Są odporne na ścieranie, posiadają ogromną wytrzymałość mechaniczną. Kluczowa rola jest też w grubości emalii. Jeśli wybierzemy brodzik z powłoką o grubości poniżej 0,2 centymetra to żaden z brodzików nie spełni naszych oczekiwań. Najlepszym rozwiązaniem i najbardziej wytrzymałym są brodziki z powłoką o grubości co najmniej 2,5-3 centymetry.

Odlew mineralny czy kompozyt?

Wybór brodzika jest decyzją bardzo trudną dlatego warto przeanalizować wszystkie możliwości. Brodzik wykonany z odlewu mineralnego charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi. Swoim wyglądem prezentują się bardzo elegancko i nowocześnie. Posiadają gładką powierzchnię, którą łatwo utrzymać w czystości. Duża zaletą brodzika z odlewu mineralnego jest odpornośc na środki chemiczne i plamiące. Jest odporny na ścieranie, oraz zmiany temperatur dzięki czemu łatwo utrzymują swój pierwotny wygląd przez dłuższy okres czasu.Brodziki mineralne są zazwyczaj niskie,dlatego bardzo łatwo montuje się je na posadzce lub wpuszcza w podłogę.

Kompozyt jest mieszanką kamieni które połączone są żywicą. Brodziki wykonane z kompozytu są silne, odporne i występują w różnych kolorach. Kompozyt jest materiałem, który łatwo się przycina i idealnie dopasowuje się do kabiny prysznicowej.Brodzik z kompozytu daje wrażenie jednolitej powierzchni, zwiększając optycznie powierzchnię.Jest to najnowocześniejsza forma brodzika.

Każdy materiał z którego wykonany jest brodzik, ma zarówno zalety i wady ale to już wybór należy do Ciebie.Obecnie na rynku jest szeroka gama brodzików prostokątnych.

Idealny rozmiar brodzika prostokątnego

Wybór rozmiaru brodzika zależy od wymiarów naszej łazienki. Jeśli posiadamy małą łazienkę, to najlepiej skorzystać z mniejszych rozmiarów brodzika takich jak na przykład:     80 na 100 centymetrów. Oczywiście, nie ma problemu aby zastosować większy brodzik w małej łazience ale chyba dla każdego z nas liczy się komfort i przestrzeń. Przy małej łazience każdy centymetr ma znaczenie. Gdy adekwatnie do wymiarów łazienki umieścimy ceramikę sanitarną i meble to stworzymy piękną nowoczesną przestrzeń.

W przypadku dużej łazienki mamy o wiele więcej możliwości aranżacji wnętrza. W dużych łazienkach pięknie i stylowo prezentują się brodziki większych rozmiarów. Mamy też możliwość umieścić sprzęty rekreacyjne. Mamy możliwość poszaleć i stworzyć swoje piękne wymarzone dzieło!

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment