Jak wybrać odpowiednią miskę WC stojącą?

Miski WC stojące można podzielić również na inne kategorie takie jak: rodzaje systemu spłukującego, rodzaje budowy sedesu oraz rodzaj odpływu. Wszystkie te elementy mają wpływ na to jaka miska WC będzie dobrze spełniała swoją funkcję w łazience. Po wyeliminowaniu nie sprawdzających się systemów, można przejść do wyboru odpowiednio wyglądającej miski WC.

Rodzaje systemu spłukującego

Miski, które są połączone ze zbiornikami na wodę posiadają dwa rodzaje stłuczek: start/stop oraz system dwóch przycisków. Pierwsza opcja pozwala na dozowanie odpowiedniej ilości wody podczas spłukiwania. Pierwsze przyciśnięcie sprawia, że woda zaczyna lecieć, a drugie zatrzymuje strumień wody, można to zrobić w dowolnym momencie. Natomiast system dwóch przycisków. Pierwszy przycisk uwalnia ze zbiornika 3 litry wody, a drugi 6 litrów wody.

Oba systemy pozwalają na oszczędzanie wody. Pierwszy system pozwala na bardziej tę oszczędność uzyskać, ponieważ sami decydujemy jaka ilość wody zostanie użyta. Natomiast w drugim przypadku przedziały są sztywne i zawsze po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku zostanie zużyta odpowiednia ilość wody. Warto przeanalizować te dwie opcje. Druga opcja pomaga zapanować nad oszczędnością, gdy w rodzinie są małe dzieci, które będą używały małego przycisku, aby zaoszczędzić na wodzie. Oszczędzanie wody to bardzo istotny temat w dzisiejszych czasach, dlatego warto zacząć o tym myśleć, nawet przy tak przyziemnych czynnościach jak codzienne poranne czynności.

Budowa sedesu

Miski WC można podzielić na kilka kategorii: miska WC stojąca z kołnierzem, bez kołnierza, typu z półką lub studnia/lej.Wybór zależny jest od tego czego oczekuje się od miski WC stojącej. Miski zawsze są wykonane z wysokiej jakość podzespołów, różnią się tylko kształtem, co związane jest ze specyfiką użytkowania i sprzątania sedesu. Bardzo ważne jest określić swoje priorytety, które pomogą wybrać odpowiednią miskę WC do swojej łazienki.

Miska WC z kołnierzem to podstawowe rozwiązanie, ale gromadzą się z niej bakterie i osad. Miska WC bez kołnierza to nowoczesne rozwiązanie w sedesach, ponieważ nie posiadają ani kołnierza dookoła miski, ani innego wbudowanego rantu, dlatego są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Sedes typu półka niweluje chlapanie podczas użytkowania, ponieważ nieczystości nie wpadają od razu do wody a trafiają na półkę, która zatrzymuje cały proces. Sedes typu studnia nie posiada półki, natomiast nieczystości trafiają od razu do obiegu i są spłukiwane bezpośrednio do kanalizacji. Producenci wypuszczają do sprzedaży coraz więcej opcji kształtów, dzięki czemu znajdzie każda osoba znajdzie coś dla siebie.

Rodzaj odpływu

Miski WC stojące można również podzielić na rodzaje odpływów. Tych opcji jest trzy: poziomy, pionowy i uniwersalny. Aby dokonać wyboru trzeba ustalić jak zainstalowany jest odpływ, do którego będzie podłączona miska WC stojąca. Zabieg ten jest bardzo ważny, aby uniknąć wszelkich późniejszych komplikacji. Takie istotne sprawy powinny zostać ustalona na samym początku aranżacji łazienki, co ułatwia podejmowanie dalszych decyzji wykończeniowych.

Odpływ poziomy - miskę określa się mianem miski poznańskiej. Tę opcję należy wybrać jeśli odpływ znajduje się w ścianie. Odpływ pionowy - tutaj określa się miskę jako warszawska. To przypadek kiedy odpływ znajduje się w podłodze. Natomiast odpływ uniwersalny pasuje do obu możliwości, aczkolwiek jest rzadziej wybierany. Warto podjąć decyzję precyzując swoją potrzebę i zainstalować tak miskę WC stojącą, aby stała stabilnie i pełniła swoją funkcję latami.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment