Jak wybrać baterię do nowoczesnej łazienki?

Odpowiednio dobrana bateria łazienkowa, staje się nie tylko elementem funkcjonalnym w łazience, ale również elementem dekoracyjnym. Na rynku można znaleźć baterie jedno- lub dwukomorowe. Te pierwsze stają się wyznacznikiem nowoczesności, a te drrugie zaczynaja odnajdować się w stylu retro. A więc każdy kto lubi otaczać się wyjątkowymi rzeczami, znajdzie na rynku coś dla siebie. 

Jakie baterie można znaleźć na rynku?

Pod względem montażowym można wyróżnić następujące baterie: sztorcowe, czyli stojące, ścienne, wolnostojące i podtynkowe. Sztorcowe stosuje się je na wannie lub umywalce, łatwo się je wymienia i naprawie. Montuje się bez konieczności kucia ścian, łączy za pomocą odpowiednich wężyków. Ścienne natynkowe natomiast mocuje się na ścianie i konieczne jest precyzyjne rozmieszczenie instalacji wodnej. Natomiast wolnostojące montuje się obok wanny lub umywalki, jest to rozwiązanie droższe, ale bardzo eleganckie i wysublimowane. Baterie podtynkowe są mocowane do ściany, a rozeta maskująca zasłania elementy, które nie zdobią łazienki.

Wybór zawsze zależy od osoby, która projektuje łazienkę. Warto zwrócić uwagę przy wyborze na długość wylewki, zużycie wody, wydajność przepływu i wysokość baterii. Wszystkie te elementy wpływają na codzienne funkcjonowanie i ekonomiczno - ekologiczne zużywanie wody w domu. Przy wyborze baterii trzeba również pamiętać o jej jakości i trwałości im cięższa bateria tym lepsza, ponieważ nie oszczędzano na materiale w procesie tworzenia. Bateria to wybór na lata, a więc nie warto oszczędzać, ponieważ może to wywrzeć wpływ na dalsze kosztowne wydatki pod postacią remontów i skuwania glazury, przy nietypowych awariach. Dlatego należy rozsądnie i świadomie dokonać wyboru.

Twoja stylowa łazienka

Baterie podtynkowe wyróżniają się dbałością o szczegóły, rozety idealnie przykrywają części, które nie powinny być widoczne. Łatwo się je utrzymuje w czystości, dodają przestrzeni i nadają nowoczesnego charakteru łazience. Remontując łazienkę wprowadzamy w niej na stałe wiele zmian, które będa służyły latami, dlatego dobrze przeanalizować proponowaną przez producentów ofertę.

Decydując się na baterie podtynkowe trzeba liczyć się z większymi kosztami i zakupić lepszą baterię, która nie będzie wymagała napraw. W tym przypadku nie warto oszczędzać, ponieważ w czasem może okazać się to błędną decyzją. Wybierając baterię podtynkową jednouchwytową najczęściej klienci kierują się ich praktycznością i nowoczesnością, natomiast dwuuchwytowe sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie panuje spokojny charakter domu z duszą.

Wybór na lata

Baterie podtynkowe z ozdobnymi rozetami dodają łazience współczesnego charaktery, Z tego powodu często są wybierane przez osoby lubiące nowoczesność i praktyczność. Można też je spotkać w hotelach i apartamentach do wynajęcia. Design takich baterii sprawia, że mieszkania stają się bardziej luksusowe, a kąpiele przyjemniejsze. Dodatkowo łatwo utrzymuje się tego typu baterie w czystości, ponieważ ma mało zakamarków, gdzie mogą gromadzić się resztki mydła lub szamponu.

Należy pamiętać o wysokiej jakości materiałów jakie zostają wybrane przy wyborze baterii podtynkowej, ponieważ są to elementy, które ciężko się wymienia - związane jest to z kuciem glazury. Baterie podtynkowe są trudniejsze w montowaniu, ale założone prawidłowo będą służyły latami i sprawdzą się w małych łazienkach dodając im przestrzeni i funkcjonalności.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment