Jak skompletować wyposażenie do łazienki?

Urządzenie mieszkania i poszczególnych pomieszczeń może przysporzyć naprawdę wielu problemów, w szczególności komuś, kto robi to po raz pierwszy. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie pozwolić sobie na dodatkowy wydatek w postaci zatrudnienia specjalisty. Na szczęście można doskonale poradzić sobie samemu ze skompletowaniem wyposażenia do łazienki. Czym się sugerować i jak to zrobić?

Pakiety od producentów

Firmy zaopatrzeniowe zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy ma głowę i pomysł na urządzenie swojej łazienki. Dlatego wyciągają pomocną dłoń i oferują gotowe pakiety, które zawierają wszystkie potrzebne artykuły. Nie ma znaczenia, czy metraż pomieszczenia jest duży, czy też mały. Każda łazienka może być elegancko i gustownie urządzona. Oczywiście to klient wybiera typ aranżacji, który odpowiada zarówno jemu, jak i wszystkim domownikom. Jest to stosunkowo nowa forma, ale z całą pewnością kusząca. Oprócz takich podstaw jak wanna, kabina prysznicowa, umywalka, baterie, czy miski WC, trzeba zadbać o dodatki i akcesoria.

Praktyczne, małe łazienki

Mogłoby się wydawać, że dobre urządzenie niewielkiej łazienki graniczy z cudem ze względu na to, że fizycznie nie da się umieścić wszystkich urządzeń sanitarnych i potrzebnych akcesoriów tak, by nie zaburzyć swobody ruchów użytkownika. Nic bardziej mylnego! Gdy odpowiednio ustawi się wszystkie elementy, w niedużej łazience można zmieścić zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową!

W takich pomieszczeniach warto wykorzystywać powierzchnię armatury. Przykładowo, w rogach umywalki można postawić modny pojemnik na mydło w płynie, czy ciekawy stojak na szczoteczki do zębów. Nad toaletą natomiast warto zamontować wiszącą półkę i układać tam rozmaite kosmetyki, czy środki czyszczące. Dzięki temu nie będzie trzeba stawiać szafki i zmniejszać już i tak niewielkiej przestrzeni łazienki.

Pochodzenie i jakość wyposażenia

Często wchodząc do sklepu w celu skompletowania wyposażenia łazienki, kupujący wybierają przeróżne, niepasujące do siebie elementy. Choć w ten sposób także można uzyskać oryginalny efekt, to jednak zdecydowanie lepiej wygląda komplet. Z reguły takie komplety pochodzą od jednego producenta, który zaprojektował np. pojemniki na mydło i szczoteczki, czy nawet pasujący do nich kosz na brudne ubrania i szczotkę toaletową. Można jednak z powodzeniem dobrać te elementy od zupełnie różnych producentów.

Ciekawym pomysłem na nadanie świeżości swojej łazience jest kupno dozownika do mydła w neonowym, jasnym kolorze. Sprawdzi się to przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, w których królują kolory kontrastowe, takie jak czerń i biel. W tym przypadku zieleń lub żółć będzie się rzucała w oczy, przez co stanie się idealną ozdobą. By taki dozownik lepiej wpasował się w otoczenie, warto wplatać w łazience inne elementy w danym kolorze. Można na przykład kupić równie jasny wieszak na ręcznik (może posiadać np. neonowe zakończenia).

Przed zdecydowaniem się na konkretne artykuły, warto sprawdzić ceny poszczególnych produktów w internecie. W sklepach stacjonarnych znaleźć można wiele różnych ofert, które warto później porównać i wybrać najkorzystniejsze cenowo opcje. Oczywiście alternatywnym sposobem jest zamówienie całości w sklepie internetowym. Powinno wyjść taniej, a zakupy na pewno zostaną dostarczone bezpiecznie i na czas.

Jeśli chodzi o jakość, wszystko zależy od wielkości budżetu. Choć na niektórych elementach wyposażenia można trochę oszczędzić, to jednak istnieją takie, na które trzeba wydać nieco więcej, by potem służyły przez lata. Są to między innymi zestawy podtynkowe do WC. Jeśli nastąpi jakaś usterka, naprawa może okazać się kosztowna i często trudna do przeprowadzenia. Dlatego w tym przypadku nie można patrzeć się na cenę i postawić na najlepszą jakość.

Jeśli w łazience znajduje się wiele niepoukładanych przedmiotów, to zdecydowanie warto poszukać organizerów. Ostatnimi czasy są one bardzo modne. Na rynku można spotkać wiele różnych typów i form, więc każdy bez trudu dopasuje je do stylizacji swojej łazienki, w której w końcu nastanie porządek.

Pełne wyposażenie do łazienki (i to w wielu różnych wersjach) można skompletować na stronie internetowej 123lazienka.pl.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment