Deszczownice - nowoczesne rozwiązanie dla każdej łazienki

Deszczownice są coraz częściej spotykanym elementem we współczesnych łazienkach. Ta doskonała alternatywa dla klasycznych słuchawek łazienkowych pozwala na rozproszenie strumienia wody, zapewniając tym samym komfortową i delikatną kąpiel. Na rynku istnieje duży wybór deszczownic różniących od siebie kształtami i zaawansowaniem technologicznym. Te nieco bardziej nowoczesne są również wyjątkowo efektowne, ponieważ mogą być wyposażone nawet w kilkanaście programów, które podświetlają wodę na różne sposoby. Sprawdzą się w każdej łazience, niezależnie od jej stylu czy też metrażu.

Jak zamontować deszczownicę?

To oryginalne rozwiązanie można zainstalować niemal w każdym prysznicu. Najłatwiejszy będzie wybór głowicy prysznicowej podłączanej do baterii w miejscu klasycznej słuchawki. Wówczas będzie ona przymocowana bezpośrednio do drążka bądź też panelu prysznicowego oraz połączona z baterią za pomocą elastycznego węża. Instalacja zajmie zaledwie kilka minut. Jeżeli zależy nam na nieco bardziej nowoczesnym designie prysznica oraz ukryciu połączeń, warto zdecydować się na zakup i montaż deszczownicy podtynkowej wyposażonej w sztywną rurę zamiast węża. Jedynym widocznym elementem w jej przypadku jest uchwyt oraz głowica prysznicowa umieszczona zwykle na ramieniu, pozwalająca na wygodne nachylenia deszczownicy. Drugą opcją są deszczownice sufitowe, których przeznaczeniem jest zabudowa w suficie podwieszanym. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ale warto jednak podkreślić, że decyzję o jej zakupie należy podjąć dużo wcześniej. Ten typ deszczownic wymaga dostosowania instalacji wodnej, czyli doprowadzenia jej pod strop, jak również zaplanowania właściwej przestrzeni technicznej między okładziną sufitu podwieszanego, a stropem. Można także wybrać deszczownice sufitowe montowane na tynku na specjalnym uchwycie sufitowym W sytuacji, w której nie wiemy, na jaką deszczownicę się zdecydować, warto skontaktować się ze specjalistami pracującymi w firmach oraz sklepach sprzedających tego typu produkty.

Jak wybrać idealną deszczownicę?

W zależności od wybranego modelu, istnieje możliwość nabycia samej dyszy deszczownicy lub w zestawie z panelem prysznicowym oraz baterią. Jeżeli zdecydujemy się na montaż deszczownicy podtynkowej, niezbędny będzie zakup baterii podtynkowej wraz z przeznaczonym do niej przełącznikiem strumienia wody. Warto zwrócić uwagę na to, by produkty te pochodziły od jednego producenta. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że natrysk będzie działał w pełni niezawodnie. Istnieje także możliwość nabycia deszczownicy wraz z baterią prysznicową w formie kompletnego zestawu. Tak duża różnorodność sprzedawanych rozmiarów deszczownic daje możliwość dopasowania wybranego modelu do powierzchni prysznica. Jeżeli dysponujemy nieco większym metrażem, wówczas warto zdecydować się na deszczownicę o dużej średnicy co pozwala na niezwykle przyjemną kąpiel łudząco przypominającą spacer w padającym deszczu. Posiadacze mniejszych kabin nie muszą rezygnować z deszczownicy w niewielkich przestrzeniach doskonale sprawdzą się deszczownice mniejsze, których średnica wynosi około 20 centymetrów. Małą deszczownicę zamontowaną na drążku prysznicowym można zainstalować także w połączeniu z wanną.

Najczęściej możemy spotkać deszczownice w standardowym okrągłym kształcie, ale warto również wiedzieć, że poza nimi wielu producentów oferuje także deszczownice kwadratowe, prostokątne, czy też takie, których kształt powoduje kaskadowe spływanie wody. Dostępne są także deszczownice dwu lub trzyramienne, lub takie, które kształtem przypominają abażur lampy.

Jeżeli zależy nam na możliwie jak największej uniwersalności, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór deszczownicy z możliwością regulacji strumienia. Dzięki temu, będzie można dowolnie wybierać między silnym, szerokim strumieniem lub też delikatnym, zraszającym ciało deszczykiem. Warto zdecydować się na wybór deszczownicy połączonej z termostatem, dzięki temu szybko i wygodnie można dobrać temperaturę wypływającej wody. Nieco bardziej wymagający klienci mogą nabyć także deszczownicę, która ma wbudowane oświetlenie oraz wygodny panel sterujący. Do niektórych deszczownic stworzono nawet aplikacje sterujące światłem, strumieniem wody, a nawet dźwiękiem. Można je ustawić, zanim wejdziemy pod prysznic.

W czym deszczownica jest lepsza od prysznica?

Deszczownica została stworzona przede wszystkim po to, by dostarczać przyjemnych wrażeń podczas natrysku. Delikatne strugi spływające z każdej strony zapewniają wysoki komfort kąpieli, nieporównywalny ze standardowym prysznicem. Korzystając z deszczownicy zapewniamy sobie delikatny masaż ciała, który pozytywnie wpływa zarówno na nasz układ krążenia, skórę, jak i samopoczucie. Tego nie doświadczymy w przypadku posiadania wyłącznie standardowej słuchawki. Oprócz tego, deszczownica nadaje prysznicowi oraz całej łazience ekskluzywnego i eleganckiego charakteru. Można ją dobrać idealnie do zastosowanej aranżacji. Na rynku, obok standardowych chromowanych, można kupić deszczownice pokryte czarną, matową powłoką, wpisującą się idealnie w industrialny wystrój łazienki.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment