Czy warto zdecydować się na wannę żeliwną?

Współcześnie, wybór wanien może przyprawiać o zawrót głowy. Tak duża oferta sprawia, że wiele osób ma problem z wyborem najodpowiedniejszego dla siebie modelu. Warto pamiętać, że wanna jest elementem wyposażenia łazienki, który użytkowany jest każdego dnia, dlatego też warto dokładnie przemyśleć jej zakup. Jedną z propozycji, która cieszy się bardzo dużym uznaniem jest wanna żeliwna.

Wanny żeliwne to przede wszystkim trwałość

Wanny wykonane z żeliwa są przede wszystkim bardzo trwałe, dzięki czemu ich zakup jest korzystną inwestycją na wiele lat. Modele te bardzo wolno oddają ciepło, co w znacznym stopniu wpływa na komfort kąpieli. Powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na ich zakup jest także fakt, iż wykazują one dużą odporność na uraz mechaniczne oraz wykorzystywaną w łazienkach chemię. Minusem natomiast może być nieco wyższa cena oraz większy ciężar własny, niż miałoby to miejsce w przypadku wanien akrylowych lub też wykonanych z innego materiału.

Oryginalny design

W ofercie wielu producentów znaleźć można przede wszystkim klasyczne wzory wanien wykonanych z żeliwa. Bardzo często wyposażone zostały one dodatkowo w eleganckie i ozdobne nóżki dostępne w wielu różnych kształtach. To właśnie ten z pozoru niewielki i błahy element tworzy niepowtarzalny charakter tego typu wanien, które doskonale odnajdą się w łazienkach urządzonych między innymi w stylu retro, lecz nie tylko. Wanny żeliwne są więc stylowym i oryginalnym dodatkiem do łazienki, który bardzo często staje się główną ozdobą, szczególnie, gdy decydujemy się na zakup wanny niezabudowanej.

Wanny żeliwne to przede wszystkim trwałość oraz solidność wykonania. Modele te są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu zachwycają one swoim wyglądem nawet wiele lat od momentu ich zakupu. Doskonale odnajdą się w klimatycznych i stylowych łazienkach, a ich design sprawia, że nie da się przejść obok nich obojętnie. Jak każdy typ wanien, tak również i wanny żeliwne posiadają kilka minusów. Jednym z nich jest z pewnością waga, która może utrudniać ich wnoszenie do mieszkania, czy też domu. Co więcej, pusta wanna jest chłodna w dotyku, lecz nie stanowi to raczej większego problemu.

Różne rodzaje wanien

Można śmiało stwierdzić, że kupując wannę żeliwną nabywamy ją na wiele lat, jeśli nie na całe życie. Modele te cechują się dość dużą bezwładnością cieplną, dzięki której utrzymywana jest w nich stała temperatura wody, co wpływa na komfort kąpieli. Wanny różnią się również wymiarami, kształtem, jak i miejscem zamontowania. Decyzje w tym przypadku powinny być uzależnione przede wszystkim od rozmiarów przestrzeni łazienkowej. Pokaźnej wielkości łazienki są doskonałym miejscem dla dużych i wolnostojących wanien. Zaś w tych nieco mniejszych doskonale odnajdą się wanny przyścienne lub narożne, które można zabudować specjalnymi panelami maskującymi lub też płytkami. Warto również pamiętać, że wanny to także odmienność kształtów - od tradycyjnych, prostokątnych, poprzez asymetryczne, symetryczne, trójkątne, pięciokątne, owalne, czy też okrągłe.

Inne udogodnienia

W przypadku, gdy z wanny korzystać będą dzieci, osoby starsze lub też osoby niepełnosprawne, warto zdecydować się na zakup wanny mającej różnego rodzaju udogodnienia. Będą one wychodzić naprzeciw ich potrzebom, poprawiając jednocześnie komfort, wygodę, jak i bezpieczeństwo użytkowania. Mowa tu przede wszystkim o profilowanym dnie, uchwytom do wstawania oraz siadania, drzwiczkom, siedziskom, czy też antypoślizgowym dnie, które zmniejsza ryzyko upadku podczas korzystania z wanny.

Należy także pamiętać, by wybór wanny szedł w parze z projektem całej łazienki. Pomieszczenie musi być więc funkcjonalne oraz wygodne, dlatego też wszystkie elementy powinny być na właściwym miejscu. Tak szeroki wybór wanien otwiera dziś przed klientami wachlarz wielu różnorodnych koncepcji idealnie dopasowanych do zaadaptowania w domu, czy też mieszkaniu.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment