Czy w bloku można zamontować prysznic bez brodzika?

Prysznic pozbawiony brodzika to luksusowy element wyposażenia łazienki, który w ostatnim czasie stał się symbolem nowoczesnych wnętrz. Powierzchnia przeznaczona do czynności pielęgnacyjnych, odgrodzona od reszty pokoju kąpielowego odbijającym światło szkłem swoimi zaletami rozkochuje w sobie wielu miłośników designu. Nic więc dziwnego, że prysznic bez brodzika coraz częściej możemy spotkać w blokach. Jeżeli chcesz, aby w Twojej łazience stanął ponadczasowy prysznic pozbawiony niecki, zapoznaj się z podstawowymi wymogami, które określą, czy staniesz się szczęśliwym posiadaczem stylowego prysznica, czy będziesz musiał znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Połączenie funkcjonalności z wysoką estetyką

Lekkość oraz niebanalny styl to synonimy prysznica bez brodzika. Zajmuje on mniej miejsca niż natrysk wyposażony w podstawę z akrylu. Zastosowanie szklanych drzwi do natrysku optycznie powiększy pomieszczenie, nadając mu szyk i elegancję. Prysznic bez brodzika to idealne rozwiązanie dla łazienek ograniczonych przestrzennie. Biały, toporny brodzik to element wyposażenia, który często wpływa negatywnie na wystrój wnętrza nowoczesnej łazienki. Brak tego elementu sprawia, że pokój kąpielowy staje się bardziej przytulny i przestronny. Prysznic bez niecki to ulubiony element wyposażenia łazienki każdej osoby preferującej minimalistyczny styl życia. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musimy martwić się o wybór brodzika, który będzie pasował do metrażu naszej łazienki. Równający się z poziomem podłogi szklany prysznic umożliwi Ci zaaranżowanie pustych wnęk w pomieszczeniu. Otwiera to przed Tobą wiele możliwości dekoratorskich. Prysznic pozbawiony brodzika to nie tylko walory estetyczne – brak progu umożliwia osobom niepełnosprawnym oraz ograniczonym ruchowo wykonywać swobodnie codzienne czynności, czego nie można powiedzieć o prysznicach wyposażonych w wysokie brodziki. Prysznic bez niecki jest również uwielbiany przez rodziców małych dzieci. Nie bez powodu odpływy w podłodze montowane są w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych.

Wady prysznica bez brodzika

Pomimo wielu zalet, jakimi charakteryzuje się prysznic bez brodzika, rozwiązanie to ma również kilka wad. Największym minusem minimalistycznego natrysku są koszty, jakie musi ponieść właściciel łazienki, aby go zamontować. Prysznic bez brodzika wymaga wielu zmian w łazience, dlatego najłatwiejszym rozwiązaniem jest jego instalacja już na etapie budowy domu; nie każdy jednak ma taką możliwość. Instalacja prysznica bez niecki jest bardzo pracochłonna i wymaga od osoby remontującej pomieszczenie zastosowania wielu skomplikowanych rozwiązań. Pomimo nakładu pracy, jaki towarzyszy skonstruowaniu praktycznego prysznica, jego zalety skutecznie przekonują pasjonatów designu do podjęcia wyzwania.

Kiedy możemy zainstalować odpływ w podłodze

Aranżowanie nowoczesnego wnętrza często wymaga od jego właściciela podjęcia radykalnych działań, nierzadko związanych z generalnym remontem pomieszczenia. Sprawdza się to całkowicie w przypadku montażu prysznica bez brodzika. Ten stylowy element wyposażenia łazienki skrywa za sobą wiele pracochłonnych rozwiązań. Jeżeli chcesz, aby w Twojej łazience odpływ był zainstalowany na poziomie podłogi, jej powierzchnia powinna cechować się spadkiem równym 2%. Jest to podstawowe kryterium, które musi być spełnione, aby myśleć o dalszej pracy. Pamiętaj, że elementy sanitarne prysznica bez brodzika muszą być schowane w podłogę, więc jej grubość nie może być mniejsza niż 12-15 cm. Szukając idealnego odpływu, warto zwracać uwagę na jego wielkość, bo jest to klucz do osiągnięcia zamierzonego efektu. Wybór tego elementu powinien być zlecony osobie, która zajmuje się wykonywaniem remontów pokoi kąpielowych na co dzień.

Co powinieneś wiedzieć o systemach odprowadzających wodę z Twojego prysznica

Ze względu na umieszczenie systemu odwadniającego, rozróżnia się ich różne typy. Jeżeli chcesz, aby odpływ był zamontowany w centralnej części prysznica bez brodzika, po przykryciu kratką ze stali nierdzewnej jest on praktycznie niewidoczny. System liniowy przeważnie można zauważyć przy wejściu pod prysznic lub w sąsiedztwie jednej z jego ścian. System łukowy również jest montowany bezpośrednio przy froncie prysznica, jednak jego montaż jest uważany przez specjalistów za skomplikowany. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów systemów odwadniających. Jeżeli nie wiesz, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience, poproś o pomoc profesjonalistę i oddaj decyzję w jego ręce.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Prysznic bez brodzika wymaga od osoby montującej umieszczenie odpływu w głębi podłogi. Ze względu na zasady fizyki takie rozwiązanie sprzyja ewentualnemu zalaniu. Jeżeli chcesz uniknąć powodzi i jej konsekwencji w swojej łazience, koniecznie zamontuj hydroizolacje w postaci tak zwanej płynnej folii. Zabezpiecz krawędzie prysznica taśmą wodoszczelną i powtórz czynność na powierzchni całej łazienki.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment