Charakterystyka poszczególnych typów kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe są bardzo praktycznymi produktami, które pozwalają na mniejsze zużycie wody, a co za tym idzie - zaoszczędzenie pokaźnych sum pieniędzy. Występują różne typy tych produktów, które charakteryzują się odmiennymi cechami. Ma to często duże znaczenie dla użytkowników, zwłaszcza w przypadku dobrania ich do wielkości łazienki.

Klasyczne kabiny z brodzikiem lub pozbawione brodzika

Kabiny z brodzikiem to popularne produkty tego rodzaju, które są często wybierane do łazienek, w jakich nie zmieści się wanna. Przygotowane już konstrukcje kabin, na przykład takich z hydromasażem można w łatwy sposób zamontować. Kabina kwadratowa z brodzikiem pozwala w tym przypadku stworzyć świetną kompozycję aranżacyjną. Chociaż te o wymiarze 100 na 100 centymetrów są przeznaczone do większych łazienek, mają interesujące wzory, a korzystanie z nich jest bardzo komfortowe. Nie będziemy wówczas systematycznie obijać się o ścianki.

Kabiny prysznicowe pozbawione brodzika bardzo nowocześnie się prezentują. Nie jest potrzebne instalowanie w tym przypadku dużej liczby elementów. Jednakże należy mieć na uwadze to, że wybór kabiny bez brodzika wymaga tego, aby woda we właściwy sposób spływała do odpływu. Wówczas trzeba tak zaprojektować podłogę, by istniał delikatny spadek. Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy również zakup antypoślizgowych płytek, jakie znacząco poprawią nasz komfort użytkowania kabiny prysznicowej, a przede wszystkim zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo.

Kabiny z różnymi rodzajami drzwi do wyboru - wahadłowymi, skrzydłowymi bądź przesuwnymi

Konstrukcja danej kabiny prysznicowej będzie dużo lepiej działać, jeśli wybierzemy do niej odpowiednie drzwi. Warto w tym przypadku postawić na praktyczność niż własne upodobania. Należy unikać błędów popełnianych przez wielu ludzi, na przykład wyboru drzwi skrzydłowych do łazienki, której metraż jest niewielki. Drzwi skrzydłowe wymagają takiej ilości miejsca nieopodal, jaka pozwoli na swobodne ich otwieranie. Jeżeli można je otworzyć do wewnątrz, kabina prysznicowa musi mieć dostatecznie duże wymiary.

Drzwi przesuwne będą świetnie nadawały się do niedużej łazienki, ponieważ są otwierane wzdłuż krawędzi kabiny prysznicowej, co nie zabiera dodatkowego miejsca. Natomiast drzwi wahadłowe otwierają się do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sprawdzą się przede wszystkim w dosyć dużych pomieszczeniach łazienkowych. Wówczas nie będą istnieć problemy związane na przykład z zarysowaniem szkła w wyniku zetknięcia z jakimś sprzętem czy przedmiotem, który został niedaleko umieszczony. Dlatego trzeba poważnie zastanowić się nad wyborem odpowiednich drzwi, aby nie żałować swojej decyzji.

Kabiny typu walk-in oraz brodzikiem głębokim lub płytkim

Kabiny typu walk-in to inaczej kabiny otwarte. Stanowią przestrzeń zupełnie nieoddzieloną, wydzieloną ścianką działową bądź prysznicową. Tego rodzaju produkty będą funkcjonalne w dużych, jak i małych łazienkach. Dzięki takiej kabinie pomieszczenie łazienkowe rewelacyjnie się prezentuje. Można umieścić w nim dużą liczbę elementów aranżacyjnych. Jeżeli podejmiemy decyzję o montażu kabiny walk-in, musimy zadbać o odpowiednią wentylację. Warto wiedzieć, że nie nagrzewa się ona w czasie kąpieli, dlatego należy umieścić w łazience jeszcze jakieś źródło ciepła.

W przypadku decyzji o zakupie kabiny prysznicowej z brodzikiem, trzeba określić jego typ - płytki bądź głęboki. Brodziki płytkie będą przyjazne dla soób starszych lub niepełnosprawnych. Nie wymagają zbyt wysokiego podnoszenia nóg w momencie wchodzenia do nich ani schodków, na których możliwe jest poślizgnięcie użytkownika. Z kolei brodziki głębokie umożliwiają nagromadzenie takiej ilości wody, jak w niewielkiej wannie. Będzie to dobrym rozwiązaniem, gdy z pomieszczenia łazienkowego korzystają również dzieci w pierwszych latach swojego życia.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment